Polygon Kurucu Ortağından Merge Açıklaması

polygon kurucu ortagindan merge aciklamasi

Polygon Technology’nin kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Ethereum Merge’ü sonrasında açıklamalarda bulundu. Nailwal, Ethereum Merge’ü sonrasında web3’e bir milyar kullanıcı gelebileceğini belirtti.

Ethereum Merge’ü Web3 Katılımcı Sayısını Artıracak

Uzun zamandır beklenen Ethereum Merge’ü sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Polygon Technology’nin kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Ethereum’un başarılı Merge yükseltmesi ardından açıklama yaptı. Nailwal, Ethereum’un başarılı Merge yükseltmesinin topluluk için büyük bir adım olduğunu ve Ethereum’un ana akım benimsemesine yol açabileceğini belirtti.

Nailwal, Merge sonrasında yaşanılan durumu “Bir milyar kullanıcıyı web3’e getirebilecek çok sayıda adım serisindeki ilk büyük adım. Büyümeye devam eden web3 yolculuğunda, onu daha yaygın hale getirmek için en büyük dönüm noktalarından biri.” olduğunu belirtti.

polygon kurucu ortagindan merge aciklamasi 2

Ethereum’un Blockchain ağını bir iş kanıtından (PoW) çalıştırmanın daha hızlı ve daha az enerji yoğun bir hisse kanıtı (PoS) yöntemine geçişinin “herhangi bir ölçeklenebilirlik sağlamadığını” söyledi. Nailwal, ayrıca, “Ethereum Merge yükseltmesi, “katman 2” ölçeklenebilirliğini daha da sağlayacak olan gelecekteki yükseltmelerin yolunu açıyor.” ifadesini kullandı. Nailwal son olarak Ethereum Merge yükseltmesi ile Ethereum’un artık çevre dostu olduğunu ve bunun da büyük şirketler için yeni kapılar araladığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
367.815,02 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
24.502,53 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.376,84 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
7,89 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
617,38 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala