Polygon Hack’ten Kurtuldu! 2 Milyon Dolarlık Ödül Verdi

polygon hackten kurtuldu 2 milyon dolarlik odul verdi

Polygon, yaklaşık 850 milyon dolarlık sermayeyi riske atan bir güvenlik açığını tespit eden sonra beyaz şapkalı bilgisayar korsanına 2 milyon dolarlık bir ödül verdi. Polygon’un güvenlik hizmetleri platformu Immunefi’ye göre bu ödül; merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında şimdiye kadar ödenen en yüksek meblağ.

Beyaz şapkalı bilgisayar korsanı, güvenlik açığını gönderdikten sonra, Polygon’un sorunu çözmeye başlaması 30 dakika sürdü. Ayrıca hiçbir kullanıcı fonunun kaybedilmediğini de belirtelim.

Immunefi’nin kurucusu ve CEO’su Mitchell Amador konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle söyledi:

Harika çalışması ve mükemmel raporu için Gerhard’ı tebrik ediyoruz. Ayrıca, hızlı yanıt ve sonraki düzeltme için de teşekkür ediyoruz.

polygon 1280x720 1

Polygon’un Ödül Programı

Polygon ekibi potansiyel güvenlik açıklarını ortadan kaldırmaya çalışırken, ödül programını eylül ayında başlattı. Bu ödül programı, aslında beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarına Polygon’un akıllı sözleşmelerindeki ve dApp’lerdeki potansiyel güvenlik açıklarını keşfetmeleri ve bildirmeleri için açık bir davet niteliğinde.

Ayrıca kuruculardan Jaynti Kanani ödül programıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Immunefi’deki bu ödülün diğer Web 3.0 projeleri için bir örnek teşkil etmesini ve beyaz şapka güvenlik araştırma topluluğundan Web 3.0’a katkıda bulunmasını ve güvenlik tehditlerine karşı daha dayanıklı hale getirmek için çekmesini umuyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 664.923,71 TL 2,26%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.572,98 TL 0,06%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.525,25 TL 3,59%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,67%
solana
Solana (SOL) 2.574,74 TL 9,76%
cardano
Cardano (ADA) 18,09 TL 8,64%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 10,80 TL 4,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 376,41 TL 7,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 909,31 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala