Polygon Blockchain Ağında Kesintiler Yaşanıyor

polygon blockchain aginda kesintiler yasaniyor

Popüler Blockchain ağlarından birisi olan Polygon Blockhain ağında kesintiler yaşanıyor. Polygon Blockchain ağında yaklaşık iki saatten uzun bir süredir yeni bir blok işlemesi yapılmadı.

Polygon Blockchain Ağında Erişim Sorunları

Polygon Blockchain ağının arkasında şirket olan Polygon Labs kısa bir süre önce şirkette yeni işten çıkarmaları açıklamıştı. Polygon şimdi de bir kesinti ile gündeme geldi. Polygon Blockchain ağında yaklaşık iki saattir yeni bir blok işlemi yapılmadı. Yaşanan bu durumla birlikte Ethereum ölçeklendirme zincirinin bir kesinti yaşıyor olabileceği anlamına geliyor.

polygon blockchain aginda kesintiler yasaniyor 2

Polygonscan’den alınan verilere göre, Polygon Blockchain ağında iki saattir yeni bir işlem gerçekleşmedi. Polygon Blockchain ağında yaşanan bu olayların ardından şirketin resmi kanalları üzerinden açıklama yapılmadı. Polygon Blockchain ağındaki potansiyel kesinti, Polygon’un arkasındaki şirket olan Polygon Labs’ın kısa bir süre önce yeni işten çıkarmaları açıklamasının ardından geldi. Polygon Labs kısa bir süre önce maliyetlerini düşürmek için çalışanlarının yüzde 20’sini ya da yaklaşık 100 çalışanını işten çıkardığını açıklamıştı. Polygon Blockchain ağında son olarak 2022 yılı Mart ayında benzer bir sorun yaşanmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.262,74 TL 2,45%
ethereumETH/TRY
33.573,24 TL 3,24%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
6.211,55 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,36%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 1,91%
cardanoADA/TRY
6,93 TL 1,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,25%
staked-etherSTETH/TRY
33.446,85 TL 3,42%
matic-networkMATIC/TRY
21,16 TL 2,98%
Bağlantıyı kopyala