Polygon Ağ Etkinliği Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

polygon ag etkinligi tum zamanlarin en yuksek seviyesinde

Blockchain odaklı projelerin (özellikle Metaverse ve NFT) son dönemdeki artan inanılmaz popülaritesi sonrası Blockchain ağlarındaki aktiviteler oldukça artmış durumda. En aktif Blockchain ağlarından olan Polygon ağ etkinliği ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Polygon araştırmacısı Raphael Signal tarafından paylaşılan kapsamlı istatistiklere göre, Poygon Polygon ağ etkinliği (günlük aktif adreslerin sayısı) 2022’nin ilk haftasında yüzde 36 arttı.

polygon ceo ve coo kullanimini kaldirdi

Polygon Ağ Etkinliği Hızla Artıyor

Ölçeklendirme sorunlarına bir çözüm olarak geliştirilen Polygon, Ethereum tabanlı bir proje olarak son dönemde oldukça büyük bir ün kazandı. Özellikle popüler NFT platformu OpenSea üzerinde Polygon tabanlı NFT’lerin yayımlanmasının ardından yükselişe geçen ağ, 2022’de de artışını sürdürdü. Ayrıca, son günlerde, toplam geliri ve ortalama işlem maliyeti göstergeleri fe üç kattan fazla arttı. 

Polygon ağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayarak rehberimizi okuyabilirsiniz.

Polygon’un Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal, ürününün birbiri ardına rekorlar kırdığını şu şekilde kaydetti:

“Polygon, adreslerde ve gelirde yeni ATH’ler belirliyor. Artık çok sıkıcı hale geldi, yeni bir şey yok.

Bu yükselişlerde süphesiz oyun sektörü de oldukça etkili oldu. Öyle ki Polygon’daki en iyi 10 uygulamadan 6’sı GameFi odaklı projelerden oluşuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 491.025,63 TL 5,87%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.596,43 TL 3,78%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 1,83%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.987,45 TL 4,48%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,58 TL 0,95%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 1,93%
solana
Solana (SOL) 1.243,06 TL 8,87%
xrp
XRP (XRP) 8,09 TL 3,32%
terra-luna
Terra (LUNA) 881,70 TL 6,07%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,69 TL 8,11%
Bağlantıyı kopyala