Polkadot’tan Merkeziyetsiz Alım Satım Platformu: Polkadex

polkadottan merkeziyetsiz alim satim platformu polkadex

Kripto varlıklar dünyasındaki alım satım platformlarına bir yenisi daha ekleniyor. Polkadot’un merkeziyetsiz alım satım platformu Polkadex (PDEX) bu itibariyle faaliyete geçiyor. Substrat tabanlı merkeziyetsiz platform, 29 Eylül’den itibaren ağda çalışmaya başlayacak.

Konuyla ilgili duyuru, Polkadex’in Twitter hesabı üzerinden geldi. Paylaşımı aşağıda görebilirsiniz.

Polkadex (PDEX) Ne Yapacak?

Polkadot’un yeni platformu, staking, doğrulama ve getiri çiftliği gibi temel DeFi işlemlerine çeşitli çözümler getirecek. Bu arada Polkadex’in temel bileşenleri de şöyle sıralanıyor: token satışları için PolkalDO, vesayetsiz ticaret modülü Polkadex Orderbook ve likidite platformu Polkapool.

Yeni platformla ilgili açıklama yapan isim Polkadex CEO’su Gautham J oldu. Yönetici açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bu ana ağ sürümü, yeni platform için büyük bir kilometre taşıdır. Önümüzdeki birkaç ay içinde ortaya çıkacak tüm olaylar dizisinin başlangıcını işaret ediyor. Ağ, PolkaIDO, Polkapool ve Polkadex Orderbook dahil olmak üzere tüm dApp’lerimizi barındıran ana merkezi olmayan katman görevi görecek.”

Polkadex’in token’ını PDEX’in de yerel blokzincirine geçtiği açıklandı. Token ilk etapta Ethereum üzerinde ERC-20 token’ı olarak oluşturuldu. Sorunsuz geçişi kolaylaştırmak için geliştiriciler, tüm ERC-20 PDEX sahipleri için tek yönlü bir değer köprüsü de kurdu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 564.691,14 TL 1,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.854,17 TL 0,75%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.295,87 TL 1,95%
cardano
Cardano (ADA) 20,16 TL 1,76%
tether
Tether (USDT) 9,21 TL 0,20%
xrp
XRP (XRP) 10,49 TL 0,31%
solana
Solana (SOL) 1.501,00 TL 2,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 393,27 TL 2,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,21 TL 0,21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,19 TL 0,25%
Copy link
Powered by Social Snap