Polkadot, Yeni Yönetim Önerisini Duyurdu

polkadot yeni yonetim onerisini duyurdu

Bağlı olduğu ağları Blockchain ile bağlayan ve tamamen merkeziyetsiz bir internet zinciri kuran Polkadot ağı, Gov2’yi, konunun son profesyonel denetimi sonrasında Kusama’da başlatacak.

Polkadot Yeni Yönetişimi Gov2’yi Duyurdu

Polkadot (POL) kurucusu Gavin Wood, DOT ekosistemi için yeni nesil yönetişim olan Gov2’nin duyurusunu yaptı. Sadece v2 Kusama’da test edildikten sonra, Polkadot ağının oy kullanması için bir teklif sunulacak. Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, yeni yönetişim sistemi, sistemdeki toplam hissenin yüzde 50’sinin nihayetinde sistemin geleceğini yönlendirebilmesi gereken orijinal ilkeden ayrılma niyeti içinde değil. Bununla birlikte tokenların sisteme daha uzun süre kilitlemek isteyen kullanıcılara daha fazla ağırlık sunmayı amaçlayan Polkadot’ta tanıtılan referandum oylamasını da duyurdu. Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Yeni yönetişim sisteminin en farklı olduğu nokta, sistemin alabileceği toplu kararların sayısını önemli ölçüde artırmak için referandumların yansımalarını daha kapsamlı ve çevik hale getirerek günlük karar almanın pratik araçlarını nasıl yönettiğidir.

polkadot yeni yonetim onerisini duyurdu 2

Yeni sistemle birlikte Polkadot (POL) ağını kullanan tüm kullanıcılar istedikleri zaman bir dizi referandum başlatabilecek ve herkes bu referanduma oy verebilecek. Herhangi bir sınırlamanın olmadığı bu referandum özelliğinin daha az yavaş işlemesi için Gov2, referandum sürecine bazı özellikler ekliyor. Bu özelliklere göre bir referandumun karar verme aşamasına geçmeden önce bazı kriterleri karşılaması gerekiyor. Yeni yönetişimin neler getireceğinin ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.888,06 TL 0,90%
ethereumETH/TRY
34.642,89 TL 2,80%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.727,78 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
10,21 TL 1,49%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
807,67 TL 3,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 8,76%
Bağlantıyı kopyala