Polkadot Tabanlı Joystream, 5,85 Milyon Dolar Yatırım Aldı

polkadot tabanli joystream 585 milyon dolar yatirim aldi

Polkadot tabanlı içerik oluşturma platformu Joystream, finansman turunda 5,8 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Polkadot tabanlı platform, söz konusu bu yatırım ile beraber;içerik oluşturucuların videolarını NFT olarak satmalarına ve kanallarını tokenlara dönüştürmelerine olanak sağlayacak.

Yapılan basın açıklamasına göre, Digital Currency Group (DCG), Hypersphere, Defi Alliance ve D1 Ventures, turda Joystream yatırım yapanlar arasında yer aldı.

Joystream, Aldığı Yatırım ile Değerlemesini 13 Milyon Dolara Çıkardı

Merkezi olmayan video platformu Joystream, 5.85 milyon dolarlık bu finansman turunun tamamlandığını duyurdu. Elde edilen son verilere göre merkezi olmayan video platformu Joystream, bu finansman turunda toplam değerlemesini 13 milyon dolara çıkardığını duyurdu.

Ayrıca Joystream, aldığı yatırımlar ile içerik oluşturucuların videoları için bir NFT pazaryerine ve içerik oluşturucuların videolarından para kazanmaları için bir platforma izin verecek.

Joystream’in kurucusu Bedeho Mender konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu yeni fon, yaratıcıları platforma çekmek için YouTube içerik oluşturucu ortaklığı programımızı başlatmak, DAO topluluk büyüme girişimlerimizi hızlandırmak ve önemli ürünler sunmak gibi 2. çeyrekte başarılı bir ana ağ lansmanı için kritik olan kilit alanlarda ekibi genişletmemize olanak sağlayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala