Polis, Çalışanlarını İşten Çıkaran Hodlnaut’un Peşinde

Polis Calisanlarinin Isten Cikaran Hodlnautun Pesinde

Kripto sektöründe son dönemin en kötü haberlerinden olan para çekimlerini durdurma, birçok şirketin sonunu getirdi. Bu noktada yatırımcıların da oldukça kötü duruma düştüğü göz önüne alındığında şirketlerin bu kararı sektörü oldukça kötü yansıdı. Bu şirketleren biri olan kripto lending şirketi Hodlnout ise kısa bir süre öne benzer bir karar alarak çekim işlemlerini durdurmuştu. Son olarak çalışanlarının da yüzde 80’ini işten çıkaran şirket, polislerin gözüne batmış durumda.

Polis Calisanlarinin Isten Cikaran Hodlnautun Pesinde 1

Polis’in Gözüne Batan Hodlnout Bir Açıklama Yayımladı

Singapur merkezli kripto lending şirketi Hodlnaut, bu sabah yayınlanan bir blog yazısında, kendisi ile Singapur Başsavcısı ve Singapur Polis Gücü arasında “bekleyen bazı davalar” olduğunu söyledi.

Bunun en büyük sebebi ise Hodlnaut’un maliyetleri azaltmak için çarpıcı adımlar atması oldu. Şirket, paylaştığı blog yazısında, para çekme işlemlerini durdurduğundan bu yana 40 çalışanını (personelinin yaklaşık yüzde 80’ini) işten çıkardığını söyledi. Ancak şirket, “elimizde tuttuğumuz mevcut ekip, değerlendirmemize göre, temel işlevleri yerine getirebilmemiz için gerekli personel sayısıdır” diye de ekledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
370.814,81 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
24.740,63 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
18,53 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.411,68 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
8,89 TL 2,30%
binance-usdBUSD/TRY
18,55 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,92 TL 0,95%
solanaSOL/TRY
619,41 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 6,15%
Bağlantıyı kopyala