pNetwork’ten 12,7 Milyon Dolarlık BTC Çalındı

pnetworkten 127 milyon dolarlik btc calindi

Bilgisayar korsanları bu kez hedefine bir DeFi platformu olan pNetwork‘ü koydu. Binance Smart Chain tabanlı pNetwork’ten yaklaşık olarak 12,7 milyon dolarlık BTC çalındı. pNetwork konuyla ilgili bilgilendirmeyi Twitter üzerinden yaptı.

Saldırı sonucu 277 pBTC çalındı.

pnetworkten 127 milyon dolarlik btc calindi 2

pNetwork’ten 12,7 Milyon Dolarlık BTC’yi Kaptırdı

pNetwork yaptığı açıklamada, hacker’ların, ağın sahip olduğu teminatın büyük bir kısmını aldığını söyledi. Ekip, saldırının kod tabanındaki bir hatadan faydalanılarak yapıldığını belirtti. Düzenlemenin devam ettiğinin de altını çizdi. pNetwork aynı zamanda bilgisayar korsanlarına, çaldıkları miktarı geri iade etmeleri halinde, çalınan fonun yüzde 11.5’ini alabileceklerini de söyledi. Bu da yaklaşık 1.5 milyon dolarlık BTC anlamına geliyor.

Ekipten bu durumla ilgili daha fazla bir detay gelmedi. Etkilenen kullanıcılara geri ödeme yapılıp yapılmayacağı yhenüz bilinmiyor.

pNetwork‘ün varlığı PNT’nin fiyatı son 24 saat içinde yüzde 18 geriledi.

pNetwork aslında merkezi olmayan borsa THORChain’de saldırıya uğrayan ilk platform değil. Birkaç hafta önce THORChain’in hacklendiği ve 8 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığı açıklanmıştı. Bilgisayar korsanları yüzde 10’luk ödülü alma karşılığında çaldıkları fonları iade etmişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 567.149,08 TL 0,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.799,21 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.308,76 TL 1,93%
tether
Tether (USDT) 9,30 TL 0,33%
cardano
Cardano (ADA) 20,16 TL 1,84%
xrp
XRP (XRP) 10,49 TL 0,19%
solana
Solana (SOL) 1.480,56 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 392,35 TL 2,58%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,30 TL 0,12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,19 TL 0,39%
Copy link
Powered by Social Snap