Platypus, Kullanıcı Fonlarını Büyük Oranda Geri Ödeyecek

platypus kullanici fonlarini buyuk oranda geri odeyecek

DeFi protokolü Platypus, geçtiğimiz günlerde bir saldırıya uğradığını açıklamıştı. Gerçekleştirilen hack saldırısı sonrasında 9 milyon dolarlık bir kayıp yaşayan Platypus, kullanıcı fonlarının geri ödenmesi için yeni bir ödeme planı yapıldığını da belirtmişti. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Platypus’un kullanıcı fonlarının büyük bir oranda geri ödeneceği belirtildi.

Kullanıcı Fonlarının En Az Yüzde 63’ü Geri Ödenecek

Avalanche tabanlı DeFi protokolü Platypus, yaşadığı hack saldırısı ardından yeni adımlar atmaya devam ediyor. Stablecoin varlıkları için merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olarak görev yapan Platypus Finance, geçtiğimiz hafta bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğramış ve 9 milyon dolar değerinde bir fon kaybetmişti.

platypus kullanici fonlarini buyuk oranda geri odeyecek 2

Platypus, saldırıyı düzenleyen kişi ya da kişilerin kimliğini doğrulamak için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile birlikte çalıştı. Bilgisayar korsanı ya da korsanları, para çekme talebi için müşterini tanı kontrollerini tamamlamış olan bir Binance hesabını kullandı.

Bu hesabın bilgilerinin ortaya çıkmasının ardından Platypus, kolluk kuvvetleriyle iletişime geçtiğini ve söz konusu saldırganın bulunması noktasında Fransa’da şikâyette bulunduğunu dile getirdi. Son olarak Platypus, çalınan müşteri fonlarının en az yüzde 63’ünü geri ödeyebilecek durumda olduğunu dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala