Piyasalar Dalgalanırken Yükseliş Yaşayan Kriptolarda Bu Hafta

Piyasalar Dalgalanirken Yükseliş Yaşayan Kriptolarda Bu Hafta

Kripto para sektöründe oldukça aktif bir haftayı daha geride bırakıyoruz. Bir taraftan yeni düzenleme açıklamaları, diğer taraftan iflas açıklayan şirketler derken sektör olarak oldukça kritik bir döneme girdik. Bu noktada lider kripto Bitcoin‘in (BTC) yeniden 23.000 doların üzerine çıkması ile birlikte altcoin’lerde de önemli bir artış gördük. Bu artıştan en çok etkilenenler ise yatırımcısının yüzünü güldürdü. Gelin kripto dünyasında haftanın yükselenleri hangisi inceleyelim. Öncelikle:

Piyasalar Dalgalanırken Yükseliş Yaşayan Kriptolarda Bu Hafta

Haftanın Yıldızı: Filecoin (FIL)

Yakın zamanda Harvard Üniversitesi ile yaptığı ortaklık ile birlikte önemli bir yükseliş yaşayan Filecoin (FIL) hafta boyunca yükselişini sürdürdü ve değerini yüzde 30 artırdı. Her ne kadar düzeltmeler yaşada sa haftayı önemli bir yükseliş ile kapatmayı başaran FIL, içeriğimizin yazımı itibarıyla 9.32 dolardan alıcı buluyordu.

Piyasalar Dalgalanırken Yükseliş Yaşayan Kriptolarda Bu Hafta

Decred (DCR): Yüzde 47’lik Yükseliş

Decred olarak da bilinen “Merkeziyetsiz Kredi” projesi, Bitcoin’in yönetiminde, konsensüs mekanizmasında ve madencilik/geliştirme sistemlerindeki merkezileştirme tespit ettiğini ve bu tür ciddi sorunları çözmeyi amaçlayan bir kripto para projesi olarak karşımıza çıkıyor.

Her ne kadar şimdiye kadar adını pek duyurmasa da son 24 sat içerisinde nerdeyse 90 derecelik dik mumlar dikern DCR, yatırımcılarının yüzünü güldürmüş durumda. DCR haberimizin yazımı itibarıyla ise 43.17 dolardan alıcıları ile buluşuyor.

Piyasalar Dalgalanırken Yükseliş Yaşayan Kriptolarda Bu Hafta

Flow (FLOW) : Yüzde 45’lik Artış

Flow, özellikle NFT, GameFi ve merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmaya yönelik yüksek performanslı bir Blockchain ağı olarak karşımıza çıkıyor. Instagram’ın NFT özelliğinin 100 ülkeye genişlemesi ve NFT’ler için Flow’un kullanılacağı haberi ile de yükseliş yaşayan Flow, yüzde 45’in üzerinde değer kazandı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.085,36 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
34.682,00 TL 2,53%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.735,49 TL 1,87%
cardanoADA/TRY
10,24 TL 2,20%
xrpXRP/TRY
6,84 TL 0,25%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
809,11 TL 3,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 8,35%
Bağlantıyı kopyala