PIF DAO, P2E Oyunları için 6 Milyon Dolar Artırdı

pif dao p2e oyunlari icin 6 milyon dolar artirdi

Play It Forward DAO (PIF DAO), Signum Capital, Kyber tarafından ortaklaşa yürütülen, özel finansman turunda 6 milyon dolar topladığını açıkladı.

PIF DAO, P2E Oyunları Kolaylaştırılması için 6 Milyon Dolar Topladı

Play It Forward DAO (PIF DAO), Filipinler ve Endonezya’da 40.000’den fazla oyuncu ve 3.000 akademisyenden oluşan bir gruptan oluşuyor. Bunun yanında bu grubun hepsi bir oyna-kazan (P2E) bilgin yönetim programı aracılığıyla yönetiliyor.

Şu anda DAO, Axie Infinity, Thetan Arena, Pegaxy ve Dragonary dahil olmak üzere birçok önemli Metaverse P2E oyununda oyunculara sahip olduğunu belirtelim.

Play It Forward DAO kurucu ortağı Cholo Maputol, fonların DAO’nun burs programlarını ölçeklendirmek, P2E yönetim kurulu platformunu büyütmek ve P2E oyunları ve altyapı projelerini finanse etmek için kullanılacağını söyledi. Play It Forward DAO kurucu ortağı Cholo Maputol konu ile ilgili olarak şunları aktardı:

PIF DAO’nun amacı pastadan daha büyük bir pay almak değil, pastayı büyütmek ve oyuncular için ödülleri artırmaktır.

Ayrıca özel finansman turuna katılan diğer yatırımcılar arasında; UOB Venture Management, Jump Capital, GBV, LD Capital, Great South Gate, Octava, 975 Capital, Arcane Group, Tokocrypto, AU21, Double Peak Group, NxGen, DWeb3 Capital, GSR yer aldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.323,51 TL 1,35%
ethereumETH/TRY
33.850,32 TL 1,39%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,68%
bnbBNB/TRY
6.266,39 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.815,11 TL 1,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,52%
Bağlantıyı kopyala