Pictet: Kriptonun Özel Bankacılıkta Şu Anda Yeri Yok

pictet kriptonun ozel bankacilikta su anda yeri yok

Dünya üzerindeki birçok şirket, banka, kurum ve kuruluş kripto paralar hakkındaki görüşlerini dile getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Filipinler Merkez Bankası‘ndan kriptoyu yasaklamak istemediğini belirten bir açıklama gelmişti. Bu kez İsviçre’nin en büyük bankalarından biri olan Pictet, kriptonun özel bankacılıkta şu anda yeri olmadığını dile getirdi.

İsviçre Bankası Pictet’ten Kripto Paralar Hakkında Açıklama

İsviçreli varlık yöneticisi Pictet Group, kripto paralar hakkında konuştu.

pictet kriptonun ozel bankacilikta su anda yeri yok

Cenevre merkezli finansal hizmetler şirketi Pictet’in Asya varlık yönetimi CEO’su Tee Fong Seng, Singapur’da düzenlenen Bloomberg Asya Varlık Zirvesi’ndeki panelde kripto konusundaki düşüncelerini aktardı. Seng, konuya ilişkin şunları söyledi:

Kripto, görmezden gelemeyeceğimiz bir varlık sınıfı olacak, ancak bugün özel bankacılar ve özel banka portföyleri için bir yeri olduğunu düşünmüyorum.

Seng, Pictet’in kripto piyasasını izleyen bir ekibi olduğunu da ekleyerek, sözlerine şöyle devam etti:

Son iki yılın volatilitesine bakarsanız çok para kazanabilirsiniz, çok para kaybedebilirsiniz. Soru şu ki, biz kriptoyu ne zaman dahil edeceğiz?

Ayrıca hatırlatacak olursak, Avrupa Birliği’nin Bankacılık Otoritesi, henüz dijital varlıkları denetleme kapasitesine sahip olmadığını ve bundan endişe ettiğini belirtmişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
422.499,06 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
33.628,14 TL 0,53%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.557,65 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,79 TL 0,84%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 0,13%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
743,79 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,94%
Bağlantıyı kopyala