Phantom: Sistemlerimizde Güvenlik Açığı Bulunmuyor

phantom sistemlerimizde guvenlik acigi bulunmuyorff

Web3 cüzdan şirketi Phantom, bilgisayar korsanlarının şimdiye kadar 9.230 cüzdandan 4.08 milyon dolar tükettiği bir cüzdan istismarından önce sistemlerinin tehlikeye atılmadığını açıkladı.

Phantom’dan Sistemlerindeki Güvenlik Açığı ile İlgili Açıklama

Phantom, yaklaşık bir hafta süren soruşturmanın ardından güvenlik denetçilerinin, onu istismara potansiyel olarak bağlayabilecek herhangi bir güvenlik açığı ortaya çıkarmadığını söyledi.

Cüzdan sağlayıcısı paylaştığı bir tweet’te şu ifadeleri kullandı:

Neredeyse bir haftalık soruşturmanın ardından ekibimiz, 2 Ağustos güvenlik olayı sırasında Phantom’un sistemlerinin güvenliğinin ihlal edildiğine dair herhangi bir kanıt bulamadı.

Hatırlatmak gerekirse Solana Blockchain ağını hedef alan saldırıda hedef olarak alınan cüzdanlar sıcak cüzdanlar oldu. Özellikle Solana, PhantomSlope ve TrustWallet‘ta gerçekleştirilen saldırıda kullanıcıların adreslerindeki varlıkla şüpheli olarak açıklanan 4 farklı Solana adresine aktarılmıştı. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
353.380,48 TL 0,74%
ethereumETH/TRY
24.460,66 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
18,39 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,35 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
5.059,25 TL 0,68%
xrpXRP/TRY
8,25 TL 4,49%
binance-usdBUSD/TRY
18,14 TL 1,46%
cardanoADA/TRY
8,14 TL 0,49%
solanaSOL/TRY
606,04 TL 0,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,12%
Bağlantıyı kopyala