Peter Schiff’ten Bitcoin ile Maaş Alacak Başkanlar için Yorum

peter schiff maasini bitcoin ile almak isteyen baskanlari elestirdi 2

Bitcoin eleştirileriyle sık sık gündeme gelen Peter Schiff, New York ve Miami belediye başkanlarının en son yayınlanan tweetleri hakkında yorum yaptı. Peter Schiff, Twitter üzerinden belediye başkanlarının maaşlarını Bitcoin ile almak istemelerinin arkasında siyasetin olduğunu düşünüyor.

Peter Schiff: Politikacıların Amacı Bitcoin’i Desteklemek Değil

Peter Schiff, belediye başkanlarının maaşlarını kripto varlık olarak almasıyla ilgili değerlendirme yaptı. Schiff, belediye başkanlarının bu hareketinin, sadece teknolojiyi veya Bitcoin’i desteklemek için olmadığını ve kripto para birimi endüstrinin artan popülaritesinden yararlandıklarını düşünüyor. Ayrıca Schiff politikacılar için “kripto balinalarını emiyorlar” ifadesini kullandı. Bununla beraber politikacıların asıl amaçlarının kripto ile ilgili şirketlerden seçim kampanyası için katkı almak olduğunu söyledi.

peter schiff maasini bitcoin ile almak isteyen baskanlari elestirdi

Bahsedilen kampanya katkılarına örnek olarak; belediye başkanları, şehirlerinde bulunan kripto ile ilgili şirketler için düzgün koşullar yaratma sözü verdi. Bununla beraber New York veya Miami merkezli bir şirket, kısmen şehir yönetimine vergi ödemek zorunda kalacak.

Schiff ayrıca Bitcoin’in performansını eleştirme fırsatını da kaçırmadı. Bu durumu tamamen biçimsel ve içeriksiz bir siyasi kampanyayla karşılaştırdı. Belirtmek gerekirse; kripto para endüstrisi gerçekten de kurumlardan, geleneksel finans şirketlerinden ve fon yöneticilerinden büyük bir ilgi görüyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.210,91 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
34.727,37 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.733,16 TL 1,51%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,81%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
810,54 TL 2,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 9,36%
Bağlantıyı kopyala