Peter Schiff, Bitcoin (BTC) Düşüşü Hakkında Yorum Yaptı

peter schiff bitcoin btc dususu hakkinda yorum yapti

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff kripto varlıklar dünyasını yakından takip ediyor. Zaman zaman attığı tweetlerle de yorumlarını takipçileriyle paylaşıyor. Son olarak Peter Schiff, Bitcoin (BTC) düşüşü hakkında Twitter hesabından değerlendirmede bulundu.

Peter Schiff: Bitcoin 30.000 Dolara Düşebilir

Önde gelen altın yatırımcısı ve Bitcoin eleştirmeni Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin‘in şu ana kadar oldukça sakin bir şekilde düştüğünü belirtti. Bununla birlikte Euro Pacific Capital CEO’su Schiff‘e göre Bitcoin (BTC) 30.000 doları altına düşebilir.

Bitcoin‘in ani düşüşünden birçok şirket etkilendi. Özellikle MicroStrategy, elinde en fazla Bitcoin tutan şirketlerden biri şirketin hisselerinde dünkü kapanışta yüzde 3 düşüş görüldü. benzer şekilde Jack Dorsey’in yönetiminde olan Block ise yüzde 0,44 düşüş yaşadı. 

Ayrıca bu düşüşten yararlananlar da oldu. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, mevcut düşüşte 15.000.000 dolar değerinde 410 Bitcoin satın aldı. Bugün Bitcoin 34.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Haberin yazımı esnasında ise Bitcoin 35,544 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ethereum (ETH) ise 2,437 dolardan işlem görüyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
462.975,40 TL 3,77%
ethereumETH/TRY
31.126,32 TL 5,15%
tetherUSDT/TRY
15,82 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,03%
binance-coinBNB/TRY
4.655,58 TL 3,38%
xrpXRP/TRY
6,59 TL 4,41%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 7,96%
solanaSOL/TRY
809,22 TL 9,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 4,94%
Bağlantıyı kopyala