Pepe, Kripto Piyasasında Hızlı Yükselişini Sürdürüyor

pepe kripto piyasasinda hizli yukselisini surduruyor

CoinGecko’nun sunduğu en son verilere göre, kurbağa temalı meme kripto para birimi Pepe (PEPE) son bir gün içinde yüzde 12 oranında değer kazandı. Meme kripto para birimi PEPE, Binance’in kripto para birimi olan BNB’nin 24 saatlik işlem hacmini geride bıraktı.

Pepe (PEPE), BNB’nin İşlem Hacmini Geride Bıraktı

An itibariyle 720 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan Pepe, 1.8 milyar dolarlık kilometre taşına yaklaşıyor. Pepe, 5 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların zirvesi olan 0,00000431 dolardan yüzde 60 daha fazla değer kaybetti. Yaşanan bu değer kaybına rağmen Pepe, kripto para evreninde hakimiyetini hızlıca kurdu ve viral bir meme kripto para birimi olma yolunda ilerledi.

pepe kripto piyasasinda hizli yukselisini surduruyor 2

Meme kripto para birimi Pepe (PEPE), yılın başlarında isimsiz bir geliştirici grubu tarafından sunuldu. Geliştiriciler, Pepe’nin sadece bir eğlence aracı olduğunu, dolayısıyla gerçek bir değeri olmadığını savunuyor işin tuhaf kısmı geliştiricileri de bu durumu saklamıyor. Pepe’nin kripto para piyasasındaki hızlı yükselişi, sıra dışı olmaktan öte bir şey olarak ifade edilebilir.

İlk olarak Bittrex Global, Pepe’yi platformunda listeledi ve bu durum, para biriminin piyasadaki görünürlüğünü artırdı. Bununla birlikte, Kraken ve Binance dahil olmak üzere tanınmış diğer borsalar da Pepe’yi (PEPE) listeledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
600.919,25 TL 3,49%
ethereumETH/TRY
41.041,94 TL 4,96%
tetherUSDT/TRY
23,53 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.541,00 TL 8,74%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 5,97%
staked-etherSTETH/TRY
40.997,98 TL 5,06%
cardanoADA/TRY
5,63 TL 24,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,61%
tronTRX/TRY
1,55 TL 15,04%
Bağlantıyı kopyala