PeckShield: Snowflake Floki Bir Honeypot Dolandırıcılığı

snowflake floki yatirimcilarina dolandiricilik uyarisi

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield Twitter hesabı üzerinden Snowflake Floki yatırımcılarını uyardı. PeckShield, Floki Inu meme kripto para biriminin bir kopyası olan Snowflake Floki’nin bir “Honeypot” dolandırıcılığı olduğunu söyledi.

Snowflake Floki’nin Honeypot Dolandırıcılığı Olduğu Tespit Edildi

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Snowflake Floki’nin bir “Honeypot” dolandırıcılığı olduğunu söyleyerek kullanıcıları uyardı.

Detaylandırmak gerekirse “Honeypot” dolandırıcılığı kullanıcıları tokenlarını satma yeteneğini devre dışı bırakırken, satın almaya zorlar. Ayrıca alıcıların parası, tüm para çekme işlemlerinin bağlantısı kesildiği için sözleşmede sıkışıp kalmasına neden oluyor. Genel olarak dolandırıcılar, kendi cüzdanları dışındaki diğer tüm cüzdanları kara listeye alıyor.

Bakıldığı zaman bu tür bir dolandırıcılık yeni ortaya çıkmadı. Ethereum kullanıcıları yıllardır Honeypot dolandırıcılığı uğraşıyor. Aynı şekilde Binance Smart Chain’de bu tür dolandırıcılıklar yaygın bir olay haline geldi.

Ayrıca Snowflake Floki, Pazartesi günü Binance Smart Chain tarafından desteklenen merkezi olmayan bir platform olan PancakeSwap’ta listelendi.

Bunun yanında Amerika Birleşik Devletleri’nde ticareti daha kolay hale getirebilmek için Coinbase’te listelenmek isteyen Floki Inu (FLOKI), bir imza kampanyası başlatmıştı. Floki Inu, Coinbase listelenmesi adına başlattığı kampanyada hedeflediği 35.000 imzaya çok yaklaştı.

Son olarak haberin yazımı esnasında Floki Inu (FLOKI) CoinMarketCap verilerine göre; 0,001166 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 528.989,66 TL 7,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 38.957,23 TL 8,29%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.782,91 TL 9,69%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,61 TL 0,13%
solana
Solana (SOL) 1.708,87 TL 8,12%
cardano
Cardano (ADA) 16,60 TL 9,34%
xrp
XRP (XRP) 9,49 TL 6,42%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.064,40 TL 3,76%
polkadot
Polkadot (DOT) 303,18 TL 9,24%
Bağlantıyı kopyala