PayPal ve Galaxy Digital, Chaos Labs’a Yatırım Yaptı

paypal ve galaxy digital chaos labsa yatirim yapti

Dev şirketlerin Blockchain şirketlerine olan yatırımları artmaya devam ediyor. Son dönemde Blockchain şirketlerine olan yatırımlarına hız veren PayPal ve Galaxy Dijital, Chaos Labs için yatırım turuna öncülük etti. Her iki dev şirket Chaos Labs için 20 milyon dolarlık bir yatırım toplanmasına öncülük etti.

Chaos Labs Çıktığı Yatırım Turunu Başarılı Bir Şekilde Tamamladı

Son dönemde ön plana çıkmaya başlayan ve kripto protokolleri için otomatikleştirilmiş bir ekonomik güvenlik sistemi sunan bir girişim olarak dikkat çeken Chaos Labs, PayPal Ventures ve Galay Digital tarafından yönetilmiş olan bir tohum finansman turuna çıktı. Chaos Labs çıkmış olduğu bu yatırım turunda 20 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı.

paypal ve galaxy digital chaos labsa yatirim yapti 2

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, söz konusu yeni finansman, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri için risk ve güvenlik ürünleri paketinin oluşturulmasına ve genişletilmesine yardımcı olunacağı belirtildi. Kısa bir süre önce yayımlanan bir Chainalysis raporunda, geçtiğimiz yıl bilgisayar korsanları tarafından çalınan rekor kıran 3.8 milyar dolarlık kripto varlığının büyük çoğunluğunun DeFi protokollerinde meydana geldiği görülüyor.

2021 yılının Ekim ayında kurulmuş olan Chaos Labs, DeFi protokollerine tehdit önleme özellikli özelleştirilmiş otomatik güvenlik izleme ve mevcut piyasa koşullarından bağımsız olarak protokolün sağlığını ve istikrarını doğrulamaya yardımcı olan bir simülasyon motoru sağlayan otomatik ve zincir üstü bir risk yönetimi platformu sunuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala