bitcoinBTC/USD
$ 62,526.75 5.24%
ethereumETH/USD
$ 3,466.79 4.56%
cardanoADA/USD
$ 0.689899 9.52%
xrpXRP/USD
$ 0.594094 1.71%
bnbBNB/USD
$ 407.92 0.02%
solanaSOL/USD
$ 128.71 15.50%
avalanche-2AVAX/USD
$ 42.67 7.66%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.127951 30.02%
tronTRX/USD
$ 0.14228 0.88%
chainlinkLINK/USD
$ 19.99 3.75%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.04 0.36%
aptosAPT/USD
$ 11.86 0.01%
arbitrumARB/USD
$ 1.99 4.00%
optimismOP/USD
$ 3.89 2.35%

Paylaş

PayPal, Stablecoin Çalışmasını Duraklattı

paypal stablecoin calismasini duraklattidsvdsf

Kripto paralar gün geçtikçe daha fazla alanda kendine yer buluyor. Özellikle Visa ve MasterCard gibi küresel şirketler kripto sektörüne hızla adım atarken bir PayPal‘da bu alana yatırım yapan şirketler arasında yer alıyor. Kısa süre önce PayPal kendi stablecoin projesi üzerine çalışmalarına başladığını açıklamıştı. Çıkan haberlere göre; PayPal, stablecoin çalışmasını duraklattı.

PayPal, Stablecoin Çalışmasına Ara Verdiğini Açıkladı

PayPal düzenleyicilerin kripto para birimleri üzerindeki incelemelerini artırması nedeniyle harekete geçiyor. Paypal, projedeki önemli bir ortağın New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı tarafından bir soruşturmayla karşı karşıya kalması nedeniyle stablecoin üzerindeki çalışmalarını duraklatıyor.

paypal stablecoin calismasini duraklattifgbfghbfg

PayPal, önümüzdeki haftalarda dolar tarafından bire bir desteklenecek olan stablecoin’i piyasaya sürmeyi umuyordu, ancak bilgi sahibi bir kişiye göre bu tür kripto varlıklar için değişen düzenleyici manzarayı anlamaya çalıştığı için bu işi erteleyecek.

PayPal sözcüsü Amanda Miller konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bir stablecoin araştırıyoruz. İlerlemek istiyorsak ve ne zaman ilerlemek istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.

Aslında PayPal’ın kendi stablecoin’ini geliştirilmesi, PayPal için birçok avantaj sunuyor. Örneğin şirket, daha değişken ve merkeziyetsiz kripto para birimleri etrafında var olan düzenleyici baskılardan kaçınabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala