bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,298.23 1.36%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,095.44 1.05%
bnb
BNB (BNB) $ 560.43 2.06%
solana
Solana (SOL) $ 143.80 2.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.506149 0.99%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.471852 3.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153348 1.18%

PayPal, Kripto Para Saklama Firması Curv’ü Resmen Satın Alıyor

paypal

PayPal, dijital varlık güvenliği konusunda önce çıkmış bir girişim olan Curv’ü satın aldığını duyurdu. Bu, şirketin kripro para ve dijital varlık alanındaki ilk satın alma işlemi olarak kayıtlara geçti.

PayPal, yapmış olduğu basın açıklamasında Curv’ü satın aldığını duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, satın alma işleminin 2021 yılının ilk yarısında tamamlanması  bekleniyor. Ancak henüz anlaşmanın ayrıntılarına ilişkin bilgi paylaşılmadı. PayPal yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“PayPal, Ekim 2020’de finansal hizmetlerin ve ticaretin geleceğinde kripto paraların oynayacağı rolü şekillendirmeye yardımcı olma amacıyla, kripto para sektörüne adım attı. Şirket, bu alanda büyümeyi ve gerekli olan inovasyonu sağlamak adına blockchain ve kripto para odaklı bir iş birimi de oluşturdu. Curv güçlü teknik uzmanlarından oluşan ekibi ile PayPal’a katılacak.”

PayPal’ın şirket içerisindeki kripto para yeteneklerini arttırabilmek için daha fazla araştırma yaptığı da belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde PayPal, daha fazla satın alma işlemi gerçekleştirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala