bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,753.96 0.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,532.82 0.32%
bnb
BNB (BNB) $ 621.82 3.99%
solana
Solana (SOL) $ 172.41 0.04%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608184 0.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.585957 0.09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199506 1.42%

PayPal, Kripto Para ile Ödeme Hizmetini Başlatıyor

paypal kripto para ile odeme hizmetini baslatiyor

PayPal Holdings Inc. ABD tüketicilerinin, kripto para birimlerini küresel olarak milyonlarca çevrimiçi dükkanda ödeme yapmak için kullanmalarına olanak tanıyacak. Reuters’ın haberine göre duyuru gün içinde gerçekleşecek.

Şirket, Paypal’a ait dijital cüzdanlarda yer alan Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i müşterilerin  satın alma işlemlerinde fiat para birimlerine dönüştürebileceğini açıkladı. Şirketin Başkanı ve CEO’su Dan Schulman, resmi bir duyuru öncesinde Reuters’a şunları söyledi:

“Bu, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızdaki bir kredi kartı veya banka kartı ile aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ilk proje.”

Paypal’ın bu adımları, kripto para topluluğunda da heyecana neden oldu. Bununla beraber kripto para piyasası bu tip haberler sayesinde yükselişe geçti. 

Bitcoin, bu yılın başından beri neredeyse iki katına çıktı ve daha fazla benimseme ile karşılaştı.  PayPal’ın açıklaması, Tesla Inc’in arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söylemesinden bir haftadan kısa bir süre sonra gerçekleşti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala