PayPal İkinci Çeyrekte Gelirlerini Yüzde 8 Artırdı

paypal ikinci ceyrekte gelirlerini yuzde 8 artirdi

Son dönemde kripto işlemlere yönelen online ödeme platformu PayPal, 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlarını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, PayPal ikinci çeyrekte işlem gelirlerini kripto dahil olmak üzere geçen yıla göre yüzde 8 artırdı.

PayPal 2022 Gelir Tahminin Artırdı

Ülkemizde uzun bir süredir kapalı olan ve akıbeti belirsizliğini koruyan PayPal, 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlarını açıkladı. PayPal, Elliott Investment Management tarafından 2 milyar dolarlık hisse ve bir önceki yıla göre yüzde 8 artışla 6.27 milyar dolarlık işlem geliri bildirimi yaptı.

paypal ikinci ceyrekte gelirlerini yuzde 8 artirdi 2

Şirketin “Toplam Ödeme Hacmi” geçen yıla göre yüzde 9 artarak, 339.8 milyar dolara ulaştı. Şirket üçüncü çeyrek net gelirinin yıldan yıla yüzde 10’luk bir büyümeyi temsil eden 6.80 milyar dolara ulaşmasını bekliyor. Şirketin eBay hariç gelirinin yaklaşık yüzde 12 büyümesi bekleniyor. Bir diğer yandan PayPal’ın yatırımcıları da şirkete güvenmeye devam ediyor. Elliott’un yönetici ortağı Jesse Cohn, “Yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırımla PayPal’ın en büyük yatırımcılarından biri olan Elliott, PayPal’ın değer teklifine güçlü bir şekilde inanıyor.” İfadesini kullandı. Cohn ayrıca, “Bugün yapılan duyuru, şirketteki önemli değer fırsatını gerçekleştirmeye yardımcı olmak için devam eden ve başlatılan bir dizi adımı vurgulamaktadır.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala