Paxos, State Street İle Blokchain Tabanlı Pilot Uygulama Başlattı

paxos state street ile blokchain tabanli pilot uygulama baslatti

Stabilcoin ve altın destekli tokenlarla adını duyuran New York merkezli kripto para girişimi Paxos, Amerikan finansal hizmetler şirketi State Street ile ortaklık kurarak, hisse senedi ticareti için aynı gün ödeme sürelerine sahip yeni Blockchain tabanlı pilot uygulama başlattı. Pilot çalışmaya İsviçre’de bulunan banka ve finans şirketi Credit Suisse de katıldı.

Pilot uygulamada State Street, Paxos’un hizmetini kullanarak Credit Suisse ile bir “T+0” ticareti gerçekleştirdi.

Paxos ve State Street’ten, Blockchain Tabanlı Uygulama

Bankaların ve diğer firmaların Blockchain projeleri üzerinde menkul kıymet alım satımlarını gerçekleştirmelerine izin veren araçlar da geliştiren Paxos, bu kez State Street ile birlikte Blockchain tabanlı kendi uygulamasını başlattı.

paxos state street ile blokchain tabanli pilot uygulama baslatti

Paxos Uzlaşma Hizmeti olarak adlandırılan projeyle ilgili konuşan Paxos’un CEO’su ve kurucu ortağı Charles Cascarilla, özel izinli Blockchain çözümünün “modern altyapının verimliliğini artırdığını, riski azalttığını ve şeffaflık sağladığı için temel pazar operasyonlarında devrim yaratacağını” aktardı.

Pilot uygulama, Paxos’un uzlaşma hizmetini kullanarak Credit Suisse ve State Street arasındaki bir ticaretin simülasyonunu içeriyor.

State Street Digital Başkanı Nadine Chakar ise şunları söyledi:

“Blockchain teknolojisinin kullanımının bir ticaretin yaşam döngüsünü otomatikleştirmeye, maliyetleri düşürmeye ve günümüzün yerleşim ortamında kullanılan geleneksel uzlaşma süreçlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaya yardımcı olacak.”

Hisse senedi alım satımlarını çözmek için Blockchain teknolojisini daha önce de kullanan Credit Suisse, Nisan 2021’de Paxos ile benzer bir hizmeti test etmiş ve bir ticaretin bir buçuk saat içinde sonuçlandığı bildirilmişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.085,15 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
35.582,94 TL 0,23%
tetherUSDT/TRY
17,94 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.802,93 TL 1,68%
cardanoADA/TRY
10,38 TL 2,21%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 0,13%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,00%
solanaSOL/TRY
827,04 TL 0,92%
polkadotDOT/TRY
164,30 TL 3,58%
Bağlantıyı kopyala