Paxos, Portföy Yönetimi Başkanı Arıyor

paxos portfoy yonetimi baskani ariyor

Son dönemde bazı davalara maruz kalan Paxos, operasyonlarını güçlendirmek adına yeni işe alım planları yapmaya devam ediyor. Şirket tarafından LinkedIn üzerinden yayınlana bir iş listesine göre Paxos, yeni bir portföy yönetimi başkanı arıyor.

Paxos, Yeni İş İlanı Açtı

Şirketin LinkedIn profilinden yayınlanan bir iş listesine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin kriptoya yönelik baskısında ön saflarda yer alan istikrarlı kripto para ihraççısı Paxos, rezervlerini yönetmek için yardım arıyor. Şirket bu noktada yeni bir “Portföy Yönetimi Başkanı” arayışında olduğunu belirtti.

paxos portfoy yonetimi baskani ariyor 2

Şirket, kendisine talimat veren New York düzenleyicisine atıfta bulunarak, işe alınan kişinin “Paxos portföy yönetimi yönergeleri ve NYDFS stablecoin ihraç çerçevesi içindeki yasal kısıtlamalara uygun olarak” 20 milyar doları aşan portföy rezervlerine ilişkin tahsis kararlarını denetleyecek. Şirket geçtiğimiz aylarda Binance USD stablecoin ihracını durdurmak için dava edilmişti.

Söz konusu kişi düzenleyici ve müşteri “hedeflerini ve kısıtlamalarını” karşılayan yatırım stratejileri ve süreçleri uygulamakla görevlendirilecek. Bununla birlikte kişi, şirketin ürünlerini ve kontrollerini açıklamak için düzenleyicilerle birlikte çalışma sağlayacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.011,08 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
40.657,42 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.531,36 TL 8,89%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,51%
staked-etherSTETH/TRY
40.689,85 TL 5,71%
cardanoADA/TRY
5,66 TL 23,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,39%
tronTRX/TRY
1,57 TL 14,04%
Bağlantıyı kopyala