Patreon, Kripto Varlıklar Dünyası ile Flört Ediyor

patreon kripto varliklar dunyasi ile flort ediyor

Patreon CEO’su ve kurucu ortağı Jack Conte ve Baş Ürün Sorumlusu Julian Gutman, The Information’ın düzenlediği 2021 Yaratıcı Ekonomi Zirvesi’ne katıldı. İkili, kripto varlıkların Patreon platformundaki geleceğinden bahsetti.

Patreon için Kripto Varlık Dönemi Yolda

Kripto varlıklar ve NFT alanında önemli yenilikler yaşanıyor. Bu, birçok şirketin de söz konusu teknolojileri radarına almasında etkili oluyor. Patreon Baş Ürün Sorumlusu Julian Gutman da katıldığı etkinlikte bunlara değindi. Çılgınca fiyatlandırmaların yapıldığını düşünen Gutman, “Bunun tüm içerik oluşturucu ekonomisinde sürdürülebilir olup olmadığı belli değil, ancak kitlenize değer satmanın bir yolu olarak NFT’lerin bazı temel teknolojik bileşenleri var ve yaptığınız şey giderek daha önemli hale geldikçe ikincil satışlardan değer kazanmaya devam ediyor.” dedi.

patreon kripto varliklar dunyasi ile flort ediyor 2

Konuşmasında kripto varlıkları öven Patreon CEO’su ve kurucu ortağı Jack Conte de şunları söyledi:

“Bu, yaratıcıların ürünlerine ve takipçilerinden gelen verilere aracı olarak hizmet etmek için herhangi bir platforma güvenmek zorunda kalmadan sahip olmalarını sağlar.”

Aslında Patreon’da kripto varlık kullanımı yasak. Ancak, bu yeni gelişmelerle birlikte bu kurular değişebilir.

Patreon geçen ay, üç aylık bir İçerik Oluşturucu Politikası Katılım Programı devreye almıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 653.567,51 TL 0,50%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.204,26 TL 1,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.242,72 TL 2,89%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,12%
solana
Solana (SOL) 2.352,27 TL 1,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,46%
xrp
XRP (XRP) 11,40 TL 0,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,39 TL 1,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,62%
Bağlantıyı kopyala