Paribu’da En Çok Talep Gören Kripto Paraların Rezervi Onaylandı

paribuda en cok talep goren kripto paralarin rezervi onaylandi

Uluslararası bağımsız denetim ve danışmanlık firması MAZARS, Paribu kullanıcıları tarafından en çok talep gören 6 kripto para ve Türk lirası endeksli TRYC için denetim çalışmalarını tamamladı. Tamamlanan raporun sonuçları da yayımlandı.

Paribu’da En Çok Talep Gören Kripto Paralar

Uluslararası bağımsız denetim ve danışmanlık firması MAZARS, 7 Ocak’ta, Paribu kullanıcılarına ait kripto varlıkların tespitine yönelik mutabık kalınan prosedürler kapsamında söz konusu kripto varlık bakiyelerinin Paribu’ya ait soğuk cüzdanlarda karşılığını kontrol etti. Bu kontrollerin sonucunda Paribu’da en çok talep gören kripto paralar da ortaya çıktı.

İlk olarak listeye bakacak olursak, şöyle sıralanıyor:

  • BTC
  • ETH
  • EOS
  • XLM
  • WAVES
  • XRP

Rapora şu sözlere yer verildi:

“Kullanıcılara ait BTC, ETH, EOS, XLM, WAVES ve XRP olmak üzere 6 kripto varlığın, kullanıcılara ait bakiyeler toplamının Paribu’ya ait soğuk cüzdanlarda karşılığının olduğu tespit edilmiştir”

paribuda en cok talep goren kripto paralarin rezervi onaylandi 2

Bu arada ilk aşamada sadece yukarıdaki kripto paralar için yapılan denetim, ilerleyen zamanda Paribu’da listelenen tüm kripto varlıklar için düzenli olarak yapılacak. Bu denetimler, Paribu kullanıcıları ile de paylaşılacak.

Bu kripto varlıkların yanında MAZARS, Türk lirasına endeksli stablecoin TRYC‘nin karşılığı olarak birebir Türk lirasının banka hesaplarındaki tespitine yönelik mutabık kalınan prosedürler uyguladı. Raporun sonucu şöyle açıklandı:

Ethereum blokzincirinde ‘0x0000000005c6b7c1fd10915a05f034f90d524d6e’ kontrat adresi üzerinde görülen güncel TRYC arz miktarının 150.000.000 TRYC olduğu Etherscan’den alınan blokzincirin kamuya açık verisi kullanılarak görülmüştür. Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş.’ye ait Türk lirası cinsinden banka hesaplarında TRYC için ayrılmış hesaplar kontrol edilmiş ve 24 Aralık 2021 tarihinde 150.000.000 Türk lirası olduğu görülmüştür”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
470.342,45 TL 1,54%
ethereumETH/TRY
32.139,63 TL 2,16%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
15,58 TL 0,15%
binance-coinBNB/TRY
4.710,89 TL 1,76%
xrpXRP/TRY
6,71 TL 3,05%
cardanoADA/TRY
8,90 TL 1,49%
solanaSOL/TRY
858,42 TL 1,40%
binance-usdBUSD/TRY
15,59 TL 0,52%
polkadotDOT/TRY
169,47 TL 2,34%
Bağlantıyı kopyala