Paribu Profesyonel Sporcular ile Gençleri Bir Araya Getiriyor

Paribu Profesyonel Sporcular ile Gencleri Bir Araya Getiriyor

Kripto ve Blockchain sektörü sadece finansal bir yenilikten çok daha fazlası. Özellikle yenilikçi şirketler tarafından yönlendirilen sektör, birçok alanda kendisini hissettiriyor. Özellikle spor alanında sık sık gördüğümüz sponsorluk haberleri ve destekler, kriptonun katkılarından sadece bir tanesi. Kripto para borsası Paribu da bu şirketlerden biri. Spor alanında yaptığı çalışmalar ile sık sık gündeme gelen Paribu, Team Paribu Mentor projesi ile genç sporcuları profesyoneller ile buluşturmaya devam ediyor.

Paribu Profesyonel Sporcular ile Gencleri Bir Araya Getiriyor 1

Paribu, Team Paribu Mentor Projesi ile Gençleri Sporcuları Profesyoneller ile Buluşturuyor

Kripto para borsaları spor sektörü ile olan yakın ilişkisi ile sık sık gündeme. Birçok borsa bu alanda aktif olarak rol oynarken sektörün bilinirliği de doğru orantılı olarak artıyor. Bu noktada Paribu da Team Paribu projesi ile rekabete kendisine yer buluyor.

Paribu, Team Paribu Mantor Projesi ile profesyonel sporcularla genç sporcuları 3 aylık periyotlarda bir araya getiriyor. Klinik Spor Psikoloğu Berceste Şeber’in eşliğinde genç sporcular, Team Paribu sporcularıyla birlikte antrenman yapma, onların tecrübelerinden faydalanma, müsabakalar öncesi motivasyon çalışmalarıyla deneyimlerini ve bilgilerini artırma imkânı buluyor.

Proje kapsamında şu ana kadar millî atlet Berfe Sancak ve genç sporcu Melih Candaş, millî jimnastikçi Ahmet Önder ve genç sporcu Mualla Nil Cevizcioğlu, millî modern pentatlet İlke Özyüksel ve genç sporcu Almira Belemir Dede, millî serbest dalışçı Fatma Uruk ve genç sporcu Ahmet Barış Kahraman, millî karateci Dilara Bozan ve genç sporcu Süleyman Aydemir, A millî kadın voleybol takımı kaptanı Eda Erdem ve genç sporcu Deniz Ertuğrul, millî yüzücü Nida Eliz Üstündağ ve genç sporcu Sezen Akanda Boz, milli rüzgâr sörfçüsü Dilara Uralp ve genç sporcu Ada Tan yer alıyor.

Bu değerli isimlerin yer aldığı 8 Team Paribu Mentor videosu yayımlandı. Videoların tamamını Paribu’nun YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
352.229,07 TL 2,40%
ethereumETH/TRY
24.757,70 TL 4,47%
tetherUSDT/TRY
18,42 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,43 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.123,62 TL 2,79%
xrpXRP/TRY
9,25 TL 8,51%
binance-usdBUSD/TRY
18,45 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
8,50 TL 2,58%
solanaSOL/TRY
620,06 TL 6,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 2,55%
Bağlantıyı kopyala