Paribu Hub’dan Akıllı Sözleşme ve Solidity Practicum Eğitimi

Paribu Hubdan Akilli Sozlesme ve Solidity Practicum Egitimi 2

Blockchain ve kripto sektörü oldukça hızlı gelişiyor. Hemen hemen her gün yeni bir teknolojik gelişmenin yaşandığı sektörde en önemli aktörler ise şüphesiz geliştiriciler. Sektörün henüz yeni yeni keşfedilmesi ve alandaki geliştirici eksikliğinin de etkisi ile geliştirici ihtiyacı hızla artıyor. Paribu Hub da bu eksikliği gidermek amacıyla Patika.dev ile iş birliği yaparak “Akıllı Sözleşme ve Solidity Practicum” eğitimi düzenliyor.

Paribu Hubdan Akilli Sozlesme ve Solidity Practicum Egitimi

Paribu Hub, Patika.dev ile Akıllı Sözleşme ve Solidity Practicum Eğitimi Verecek

Blockchain sektöründeki gelişimin hızı giderek artıyor. Bir taraftan yeni projeler yatırımcılar ile buluşurken diğer taraftan kullanıcılar yenilikçi ürünler ile seçenek şansı buluyor. Bu noktada sektörün en öne çıkan ihtiyaçlarından biri de geliştiriciler oluyor. Paribu Hub da geleceğin teknolojisi olan Web3’ün temellerini öğretmek için yeni bir iş birliğine imza attı. Türkiye’nin en büyük yazılımcı topluluğuna sahip girişimlerinden Patika.dev ile iş birliği yapan Paribu Hub, Web3 alanında akıllı sözleşme ve solidity practicum eğitimini katılımcılar ile buluşturuyor.

Teorinin denetimli pratik uygulamasını vermek için tasarlanmış olan bu eğitim; Web3 teknolojileri ile ilgilenen, en az bir yazılım dili bilen, araştırmayı, öğrenmeyi, paylaşmayı seven herkese açık ve ücretsiz olacak. Eğitime katılan ve başarılı olan katılımcılar ise ihtiyaca yönelik pozisyon açılması durumunda Paribu’da çalışma imkânı da elde edebilecek. 16 Aralık – 22 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek eğitim için son başvuru tarihi ise 8 Aralık. 

Daha detaylı bilgiye ulaşmak ve başvurmak için buraya tıklayarak Patika.dev’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.773,02 TL 5,02%
ethereumETH/TRY
21.661,41 TL 6,83%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
5.458,67 TL 15,42%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
7,02 TL 3,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,53 TL 10,65%
cardanoADA/TRY
5,86 TL 4,37%
matic-networkMATIC/TRY
16,06 TL 6,86%
Bağlantıyı kopyala