Paraguay Bitcoin Madencilik Yasası Tepki Çekti

paraguay bitcoin madencilik yasasi tepki cekti

Paraguay yaşanma meclisi geçtiğimiz ay ülkede kripto madenciliği ve ticaretini düzenleyen bir yasa tasarını onaylamıştı. Paraguay Elektrik Kurumu, Bitcoin ve kripto madencileri için daha yüksek oranlar ve madencilik mevzuatının kısmi vetosunu istiyor.

Paraguay’ın yeni Bitcoin Madencilik Yasası Eleştiriliyor

Paraguay Ulusal Elektrik İdaresi (ANDE), Başkan Mario Abdo’nun Ulusal Ekonomik Ekibine kripto madenciliği şirketlerine daha yüksek bir tarife talep eden bir karar taslağı sundu. Bununla birlikte, Paraguay Ulusal Elektrik İdaresi (ANDE) Başkanı Félix Sosa yerel bir radyo istasyonuna Abdo’dan kripto madenciliği ve ticaretini düzenleyen yasama meclisinin yakın zamanda kabul edilen yasasını kısmen veto etmesini isteyeceğini söyledi. Sosa’ya göre söz konusu olan, madencilere endüstriyel oranın sadece yüzde 15 üzerinde uygulanabilecek oranda bir üst sınırdır.

paraguay bitcoin madencilik yasasi tepki cekti 2

Sosa açıklamasında, “Bu noktada, elektrik güç kaynağının kurulumu için uygun olması için bir maliyet yapısına yanıt vermesi gerektiğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı. Sosa, madencilik şirketlerinin tarifelerini ABD doları olarak peşin ödemelerini istediğini de ekledi. Sosa’ya göre, Alto Paraná bölgesinde, madencilik şirketlerinin yasadışı bağlantıları, yalnızca temmuz ayında 410.000 dolarlık kayba yol açarak, yılın ilk yedi ayında 2.2 milyon dolarlık zarara yol açtı. Son olarak Paraguay Ulusal Elektrik İdaresi’ne göre, bazı durumlarda kripto madencilik şirketleri gerçek enerji tüketimleri için karşılık gelen miktardan 80 ila 160 kat daha az ödüyordu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala