Paradigm, Yapay Zeka Alanına Yöneliyor

paradigm yapay zeka alanina yoneliyor

Kripto risk sermayesi şirketi Paradigm, kripto alanındaki çalışmaların yanında farklı alanlara da yönelmek istiyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan kişilere göre Paradigm, yapay zeka alanlara da yönelmek istiyor.

Paradigm Ürün Gamını Genişletmek İstiyor

Konu hakkında bilgi sahibi olan kişilere göre, bu alandaki en köklü ve aktif oyunculardan birisi olan kripto risk sermayesi şirketi Paradigm, Blockchain teknolojilerinin ötesine geçme planları yapıyor. Aktarılanlara göre şirket, yapay zekayı da içeren daha geniş bir “sınır teknoloji” dizisine odaklanmayı hedefliyor.

paradigm yapay zeka alanina yoneliyor 2

Şirketin planlarındaki bu değişiklik, firmanın internet sitesinde görülebiliyor. Şirket internet sitesine göre artık kendisini özellikle “yıkıcı kripto/Web3 şirketlerine ve protokollerine” yatırım yapan bir firmanın aksine “araştırma odaklı bir teknoloji yatırım firması” olarak nitelendiriyor. Verilere göre şirketin yeni planlarını 3 Mayıs tarihinde internet sitesine eklediği görülüyor.

Şirketin yine internet sitesi üzerinde yer alan, “Kriptonun önümüzdeki birkaç on yıl içinde tanımlanacağına inanıyoruz.” ibaresinin ise siteden kaldırıldığı görülüyor. Kaynaklara göre, yapılan bu değişiklik, şirketin kripto ve Blockchain planları hakkında bir değişikliğin eseri olmadığını ve şirketin bu alanlarda gösterdiği faaliyetlere ek olarak diğer alanlara da yönelme planları yaptığını aktardı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.734,75 TL 0,43%
ethereumETH/TRY
35.985,74 TL 0,45%
tetherUSDT/TRY
19,91 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.060,65 TL 0,45%
usd-coinUSDC/TRY
19,91 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
9,05 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,14 TL 1,45%
staked-etherSTETH/TRY
35.970,01 TL 0,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,07%
matic-networkMATIC/TRY
17,72 TL 1,84%
Bağlantıyı kopyala