bitcoinBTC/TRY
740.417,03 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
45.238,59 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.882,27 TL 1,52%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,38%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.261,29 TL 3,39%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 2,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,49%
solanaSOL/TRY
545,66 TL 3,61%

Paylaş

Paradigm, SEC’i Denetim Konusunda Eleştirdi

secin son davalari avrupayi kripto merkezi yapabilir 2

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) son dönemde yaptığı hamleler ile gündemden düşmüyor. Özellikle kripto para borsası Binance ve Coinbase’e açmış olduğu davalar kripto sektöründe bomba etkisi yarattı. Bu konu çerçevesinde birçok isim konu ile ilgili olarak değerledirmelerde bulundu.

Paradigm, SEC’i Eleştirdi

Paradigma, SEC‘in borsaları denetlemeye yönelik tutarsız girişimini eleştiriyor. Ayrıca Paradigm, DEX’lerin menkul kıymetler borsası olmadığını savunuyor. Şirket, SEC sekreteri Vanessa Countryman’a, düzenleyicinin 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasasında “takas” teriminin yeniden tanımlanmasını önerdiği 14 sayfalık uzun bir mektup gönderdi.

SEC, DEX’ler ve DeFi‘ı kapsayacak şekilde 89 yıllık mevzuatı takas tanımına göre revize etmeyi planlıyor. DEX terimi takas kelimesini içerdiğinden, SEC ona menkul kıymetler veya borsa gibi davranmak istiyor.

Bununla birlikte Paradigm, DEX’ler ve borsalar arasındaki temel farklılıkların, bunları Yasa kapsamında değişim olarak ele almayı hem geçersiz hem de tutarsız hale getirdiğini düşünüyor.

Paradigm’in hukuk müşaviri Rodrigo Seira, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu gelişigüzel kural koyma yoluyla SEC’in DEX’ler dahil kripto ticaret platformlarını uygunsuz bir şekilde kendi yetki alanına sokmaya ve bunları menkul kıymet borsaları olarak düzenlemeye çalışıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala