bitcoinBTC/TRY
738.476,83 TL 0,41%
ethereumETH/TRY
45.781,77 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.916,27 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
14,43 TL 3,49%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.803,20 TL 1,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,18%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,17%
solanaSOL/TRY
556,69 TL 2,87%

Paylaş

Paradigm, Paradex isimli yeni Blockchain ağı üzerinde çalışıyor

paradigm paradex isimli yeni blockchain agi uzerinde calisiyor

Kripto para likiditesi platformu Paradigm, ‘Paradex’ adı verilen merkezi olmayan bir sürekli türevler Layer 2 uygulama zincirini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu hareket, Paradigm’in Blockchain dünyasında daha geniş bir alana yayılma hedefini destekliyor.

Paradigm’in Hibrit Türev Borsası Yolda

Kripto para birimi için kurumsal likidite platformu olan Paradigm, “Paradex” adında merkezi olmayan bir sürekli türevler Layer 2 uygulama zincirini geliştiriyor. Bu projenin karışıklığı önlemek için Paradigm isimli risk sermayesi firması ile ilişkisi olmadığını belirtelim.

Paradex, Paradigm’in likiditesini merkezi olmayan finansın (DeFi) özelliği olan şeffaflık ve self-custody ile birleştirerek hibrit bir türev borsası olarak işlev görecek. Yapılan açıklamaya göre, Paradex, Starknet’in geliştirici seti üzerine kurulacak ve Starknet katılımcısı olan StarkWare ile Paradigm arasındaki altı aylık iş birliğinin sonucu olacak.

Bununla birlikte Paradigm, hem merkezi finans hem de DeFi sektörleri için bir kripto türevleri likidite ağı olarak çalışıyor. Paradex’in lansmanı, Paradigm’in Layer 2 alanında genişlemeyi planladığını gösteriyor. Konu hakkında açıklama yapan Paradex’in Ürün Müdürü Nafaa Hendaoui şu ifadeleri kullandı:

Paradex’in cesur vizyonunu hayata geçirebilecek Blockchain ölçeklendirme teknolojilerini incelediğimizde, sadece ölçeklenebilirlik değil, aynı zamanda kontrol ve özelleştirebilme yeteneği de sağlayacak bir çözüme ihtiyaç olduğunu gördük.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala