Paradigm, FTX Sonrası Yeni Ortak Arayışında

Paradigm FTX Sonrasi Yeni Ortak Arayisinda 2

Kripto sektörünün en önemli konularından biri de proje ve şirketler arasındaki ortaklıklar. Blockchain felsefesinin bir parçası olan iş birliği, şirketler için de oldukça önemli. Ancak ne yazık ki bu ortaklık ve iş birlikleri her zaman yolunda gitmeyebiliyor. Paradigm de ne yazık ki bu konu şansız şirketler arasında. Ancak şirket kaybettiklerini yeniden kazanmak için yeni ortak arayışında.

Paradigm, FTX Sonrası Yeni Ortak Arayışında

Paradigm, FTX Sonrası Yeni Ortaklıklara Yelken Açtı

FTX‘in yaşadığı iflas sonrasında birçok şirket domino etkisine kapıldı. Şirketin FTX ile olan bağlarının boyutu ile orantılı olarak sıkıntılar yaşayan şirketler, iflasa kadar giden zorluklarla karşılaşmış durumdalar. Kripto türev platformu Paradigm ise FTX‘in çöküşünün ardından işlem hacimlerine büyük bir darbe aldı. Ancak şirket, kaybettiklerini yeniden yakalamaya çalışmak için yeni ortaklık araştırmasına başladı.

Konuyla ilgili bilgisi olan iki kişiye göre, şirket potansiyel destekçilerle yaklaşık 100 milyon dolar toplama konusunda görüşmelerde bulundu. Bu kişilerden biri, turun başarılı olursa şirketi tek boynuzlu at statüsüne taşınacağını, yani şirketin değerlemesinin 1 milyar doları aşacağını iddia etti.

Şirketin CEO’su Anand Gomes ise konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“FTX’te elde ettiğimiz başarıyı şu anda boru hattımızdaki diğer ortak mekanlarla çoğaltmayı dört gözle bekliyoruz. Örneğin, 23. çeyrekte Bybit’te USDT ürünleri için bir Delta1 spreadleri başlatacağız ve 1H23’te yayınlanması gereken ek değişim mekanlarımız olacak”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.924,35 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
29.503,61 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.830,21 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
7,45 TL 3,59%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 5,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,45 TL 5,32%
Bağlantıyı kopyala