Pantos, Multichain Token Sisteminin Beta Sürümünü Başlattı

pantos multichain token sisteminin betasini baslattidcdfvgf

Bitpanda’nın arkasındaki ekip tarafından tasarlanan Pantos, bugün çok zincirli protokolünün halka açık beta lansmanını duyurdu. Geliştiriciler ve kullanıcılar, token göndermek ve yakında birkaç tıklamayla çok zincirli tokenları kolayca oluşturmak ve dağıtmak için genel beta sürümünü kullanabilecek. 

Pantos, güvenli ve sorunsuz Web3 birlikte çalışabilirliğini mümkün kılarak kitlelere gerçekten çok zincirli bir token sistemi getirmek için PANDAS (Pantos Dijital Varlık Standardı) adlı yeni bir Çoklu Zincir Token Standardı sunuyor. 

Pantos şu anda test ağında yedi zinciri desteklemektedir: Ethereum, Polygon, Avalanche, BNB, Cronos, Celo ve Fantom; ve sürekli olarak daha fazla EVM ve EVM olmayan zinciri entegre etmeyi planlıyor.

Günümüzün Web3 uygulamalarının ve köprülerinin çoğu, Web3 işlevlerini kitlelere ulaştırmak için gereken güvenlik ve sorunsuz kullanıcı deneyiminde eksik kalabiliyor. Pantos, geliştiricilerin çok zincirli varlıkları kolayca oluşturmasını sağlamak için güvenilir bir altyapı ve doğru araçlar sunarak bunu iyileştirmeyi amaçlıyor. 

Pantos, 2018 yılında Bitpanda tarafından Avusturya ve daha sonra Almanya ile iş birliği ile başladı. Özellikle Pantos, içinde gerçek anlamda merkeziyetsiz çok zincirli token transferleri ve blok zinciri birlikte çalışabilirliği için açık bir standart oluşturmak üzere bir şirket içi araştırma projesi olarak başladı. 

Herkese açık beta, kehanetler, röleler, akıllı sözleşmeler ve blok zinciri verimliliği alanlarında yıllarca süren araştırmaların ardından ortaya çıkıyor. Pantos, üniversitelerdeki araştırmacılarıyla birlikte, Christian Doppler Laboratuvarı Nesnelerin İnterneti için Blockchain Teknolojileri’nin bir parçası olarak dünyanın en büyük blockchain araştırma laboratuvarlarından birini yönetiyor. Bunun yanında proje için Avusturya hükümetinden fon sağlamayı başardı.

Pantos ve Bitpanda’nın CEO’su ve Kurucu Ortağı Eric Demuth, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Avrupa’nın en saygın üniversitelerinden bazılarıyla işbirliği içinde yıllarca süren araştırmaların ardından halka açık beta sürümünü sunmaktan heyecan duyuyoruz. Multichain teknolojisinin Web3 için bir katalizör olacağına ve yaygın kripto kabulünü teşvik edeceğine inanıyoruz. Pantos, kullanıcılara çok zincirli bir Web3’e erişmenin en basit yolunu sunuyor.

Bitpanda’nın iş uzmanlığı, Pantos’a bir araştırma projesinden son kullanıcılar ve geliştiriciler için basit ve erişilebilir bir şekilde sunulan tamamen işlevsel bir ürüne geçişte yardımcı olur. Bitpanda ayrıca Pantos’un çok zincirli token sistemini ilk benimseyenlerden biri olacak. Ayrıca Pantos, blok zinciri birlikte çalışabilirlik çözümleri konusunda Pantos ile birlikte çalışan önde gelen Avusturya bankası Raiffeisen Bank International (RBI) ile bir ortaklık kurdu. Pantos’un yerel tokenı PAN şu anda Bitpanda ve N26’da alım satım için kullanılabilir.

Pantos’taki araştırmacılar, kullanıcıların her türlü kripto varlığı tamamen merkeziyetsiz ve güvene dayalı olmayan bir şekilde farklı blok zinciri protokolleri arasında serbestçe aktarmalarına olanak tanıyan bir teknoloji geliştiriyor. Yeni PANDAS-20 standardını kullanan geliştiriciler, varlıkları bakım çalışması olmadan çeşitli blok zincirlerinde konuşlandırabilecekler. Kodlama becerilerine sahip olmayan ilgili kullanıcılar veya dijital içerik oluşturucular, kendi çoklu zincir kolaylıkla dağıtabilecekler.

Sonunda kendi gas token’ı olan PAN ile tamamen merkeziyetsiz bir açık kaynak protokolü olmayı hedeflese de, Pantos’un halka açık beta sürümü, sorunsuz bir başlatma sağlamak için güvenilir bir doğrulama mekanizmasıyla birlikte geliyor. Bu şekilde ekip, ağın kademeli olarak tamamen merkeziyetsiz bir sisteme dönüşmeden önce ilk aşamalarında saldırıya uğramamasını sağlayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.362,79 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
38.146,43 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.255,22 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
10,49 TL 5,73%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,98%
staked-etherSTETH/TRY
38.137,77 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,10%
solanaSOL/TRY
425,32 TL 1,09%
Bağlantıyı kopyala