Panther Protocol ve VPN Şirketi Sentinel El Sıkıştı

panther protokolu ve vpn sirketi sentinel el sikisti

Merkezi olmayan VPN şirketi Sentinel ile Panther Protokolü, güçlerini birleştirdi. DeFi‘ye odaklanan dijital varlıklar adına gizliliği koruyan Panther Protocol, bu ortaklık sayesinde kullanıcılara uçtan uca gizlilik sağlamak adına  Sentinel DVPN hizmetini kendine entegre edecek.

Blok zinciri tabanlı Sentinel, herkesin kendine özel Sanal Ağ oluşturmasını sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcıların ağda hem sağlayıcı hem de tüketici olduğu, dağıtılmış bant genişliği kaynaklarına ulaşmasına imkan sunuyor. Kullanıcıların web trafiğini uçtan uca şifreleyen şirket, bu verileri de kimseyle paylaşmıyor.

Panther Protocol ve Sentinel Birlikte Ne Yapacak?

Başta da söylediğimiz gibi Panther Protokolü, kullanıcıların dijital güvenliğini sağlamak için Sentinel’in hizmetini kendine entegre edecek. Kullanıcılar bu süreçte teknik destek ve rehberlik hizmeti alacak.

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) öncüsü ve Panther’in Kurucu Ortağı Oliver Gale konuyla ilgili şunları söyledi:

“İnternetin, insanlar her çevrim içi olduğu anda veri topladığını biliyoruz. İnsanlara Sanal Özel Ağlar veya VPN’lerle sahte vaatler satıldı, ancak gerçekte, savunmasız merkezileştirilmiş VPN’lerle güvenlik garanti edilemez. Tek bir VPN şirketinin güvenliği her an ele geçirilebilir. Sentinel’in VPN ve dVPN ile ele aldığı sorun da bu.

panther protokolu ve vpn sirketi sentinel el sikisti 2

Sentinel’in bir parçası olan Exidio’nun CTO’su Srinivas Baride de ortaklığı şu sözlerle anlattı:

“Sansüre dayanıklı dVPN’ler konusunu ele alıyoruz. Bu ekosistemlerde hareket eden varlıklar için gizlilik sağlamak üzere Panther ile bir araya gelmekten mutluyuz. Panther Teknolojisi kullanılarak oluşturulan özel çözümleri kurumsal müşterilerimize ve müşterilerimize dağıtabilmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.071,67 TL 13,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.511,26 TL 13,90%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.145,53 TL 13,74%
tether
Tether (USDT) 13,33 TL 0,87%
solana
Solana (SOL) 2.533,55 TL 18,27%
cardano
Cardano (ADA) 17,89 TL 20,71%
xrp
XRP (XRP) 10,57 TL 19,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,71%
polkadot
Polkadot (DOT) 383,97 TL 19,77%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,28 TL 18,90%
Bağlantıyı kopyala