Pantera CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’in (BTC) İyi Bir Fiyata Sahip Olduğunu Söylüyor

dane morehead

Kripto para yatırım şirketi Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead’e göre, Bitcoin (BTC) şu anda trendine göre ucuz durumda.

Morehead, lider kripto paranın 11 yıllık ömrü boyunca trendinden yalnızca %20,3 oranında önemli ölçüde saptığı için şu anda Bitcoin satın almak için en iyi zaman olduğunu savundu.

CEO, yıllık getirilerin Bitcoin’in aşırı değerli veya düşük değerli olduğunu göstermediğini savundu. Çünkü “yıllık getirisi asla geçmiş zirvelerde olduğu gibi tam anlamıyla grafikten çıkmadı”. Ayrıca Bitcoin’in bir sene içerisinde %300 civarında arttığını da sözlerine ekleyerek, geçtiğimiz sene yaşanan büyük miktarlardaki para basma işlemlerini göz önüne aldığımızda bunun çok normal olduğunu belirtti.

Morehad, geçen ay yaşanan kripto piyasası çöküşünün de üç haber sebebiyle gerçekleştiğini fade etti. Bunlardan bir tanesi Çin’in baskı haberleriydi. CEO ayrıca Çin baskıları sebebiyle satış yapan yatırımcıların önemli kazançları kaçırdığını da belirtti.

Kripto piyasası çöküşünün arkasındaki ikinci faktör, yatırımcıların yaklaşmakta olan vergi faturasına hazırlanmak için fonlarının bir kısmını tasfiye etmesi nedeniyle geleneksel olarak piyasaları etkileyen ABD Vergi Günü’ydü.

Üçüncü faktör, Elon Musk’ın kripto para birimiyle ilgili tweetleriydi. BTC’ye 1,5 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra Tesla, çevresel kaygılar sebebiyle Bitcoin ile ödeme almayı bıraktığını açıkladı. Bu olaydan sonra şirketin elinde tüm Bitcoin’leri satacağı iddia edilmişti.

Bitcoin’in değeri bu üç faktörün ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolar seviyesinden 30.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Yazı kaleme alındığı sırada varlık 38.935 dolardan işlem görüyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
359.163,93 TL 0,02%
ethereumETH/TRY
24.619,80 TL 0,12%
tetherUSDT/TRY
18,50 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,50 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.251,20 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,20%
binance-usdBUSD/TRY
18,50 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
8,04 TL 0,63%
solanaSOL/TRY
612,06 TL 2,99%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 2,21%
Bağlantıyı kopyala