PancakeSwap, CAKE’in Arzını 750 Milyona Sınırlamayı Planlıyor

PancakeSwap CAKEin Arzini 750 Milyona Sinirlamayi Planliyor 1 1

Kripto para sektörünün en önemli konularından birisi de şüphesiz kripto varlıkların arzları. Öyle ki Bitcoin‘in (BTC) değerinin bu denli büyük olmasının en büyük sebepleri arasında 21 milyon adetlik arzı da bulunuyor. Son olarak popüler merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulaması PancakeSwap da yerel token’ı CAKE’nin birkaç hedefini ayrıntılandıran bir yönetişim önerisi yayınladı. Önerilerin arasında arz kısıtlaması ise en dikkat çeken kısımlarından biri oldu.

PancakeSwap CAKEin Arzini 750 Milyona Sinirlamayi Planliyor

PancakeSwap, CAKE’in Arzını 750 Milyon ile Sınırlandıracak

PancakeSwap, Binance ekosisteminin en önemli DeFi ürünlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle borsanın son dönemde artan işlem miktarı, CAKE‘in fiyatına da etki etmiş durumda. Ancak projenin yönetişimi arz konusunda da yeni bir kısıtlamaya gitmek istiyor. Öyle ki 24 saatlik bir oylama aralığında 11 milyonluk oyun yüzde 98.8 çoğunluk elde ederken, muhalefet sadece 131 bin katılımcıdan oluşuyordu. Böylelikle arzın 750 milyona sınırlanması neredeyse kesin olarak kararlaştırılmış oldu.

Mevcut dolaşımdaki CAKE’in arzı 294 milyonun biraz üzerindeydi. Devam eden emisyon oranında herhangi bir değişiklik olmadığı varsayılırsa, dolaşımdaki arzın üst sınıra ulaşması yaklaşık üç yıl alacak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.853,71 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
38.345,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.282,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.301,97 TL 0,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala