bitcoinBTC/TRY
1.268.582,38 TL 1,21%
ethereumETH/TRY
68.307,73 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.990,02 TL 2,96%
xrpXRP/TRY
19,77 TL 5,76%
solanaSOL/TRY
2.223,65 TL 6,50%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,29 TL 27,50%
staked-etherSTETH/TRY
68.215,74 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 4,75%

Paylaş

Palau Cumhuriyeti, Stablecoin’i için Ripple ile Omuz Omuza Verdi

palau cumhuriyeti stablecoini icin ripple ile omuz omuza verdiaddff

Kripto para birimleri hızlı bir şekilde birçok alanda kabul görmeye başlamışken, şirketler bu alandaki çalışmalarını hızlandırmış durumda. Son olarak bazı ülkeler daha önce önde gelen bazı oyuncuları arasındaki iflaslar ve tutuklamalar gibi ara sıra yaşanan aksiliklere rağmen, ulusal stablecoin’ler yaratmayı düşünüyor.

Palau Cumhuriyeti, Stablecoin’i için Ripple ile Birlikte Çalışıyor

Blockchain şirketi Ripple Labs ile aktif olarak çalıştığını ve ulusal bir stablecoin için Palau Cumhuriyeti ile birlikte çalışacağını açıkladı. Batı Pasifik Okyanusu’ndaki Mikronezya bölgesinin bir parçası olan 500’den fazla adadan oluşan takımadaların başkanı, Palau’nun dijital varlık stratejisini tartışırken, böylesine küçük bir ülkenin ekonomisini çeşitlendirmesi gerektiğini, bunu yapmanın yollarını araması gerektiğini açıkladı.

palau cumhuriyeti stablecoini icin ripple ile omuz omuza verdias

Ripple Labs devi ile çalıştığını belirten ülke başkanı Surangel S. Whipps Jr.’dan bir alıntı ile bir ekran görüntüsü yayınladı. Surangel S. Whipps konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Palau ayrıca, yakında piyasaya sürmeyi umduğumuz ve ödemeleri kolay ve güvenli hale getirmeye yardımcı olacak ulusal istikrarlı paranın yaratılmasını araştırmak için Ripple ile işbirliği yapmak için bir adım atıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala