bitcoinBTC/TRY
1.091.478,50 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
59.356,98 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.590,27 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,46%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
59.283,16 TL 1,06%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,64%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,51%

Paylaş

Pakistan’dan 1 Milyon Genç için Web Eğitimi

Pakistandan 1 Milyon Genc icin Web Egitimi

Günümüzde birçok üniversite aktif olarak Blockchain ve dijital paralar konusunda öğrencilerine eğitim veriyor. Sektörün gelişimi ile birlikte gelecekte önemli bir iş kapısı olduğuna inanılan bu alanda Pakistan da önemli bir adım atıyor. Ülke 1 milyon gence Blockchain tabanlı teknolojiler, Web3 ve kripto varlıklar konusunda eğitim vermek için kolları sıvadı.

Pakistan'dan 1 Milyon Genç için Web Eğitimi

Pakistan 1 Milyon Gence Web3 Öğretecek

Pakistan Başbakanlık Ofisi, Başbakanlık Gençlik Programının (PMYP) bir parçası olarak 1 milyon gence Blockchain tabanlı teknolojiler, web3 ve kripto konusunda eğitim vereceğini duyurdu. Bu eğitim kapsamında gençlere terimsel ve mantıksal eğitim verilirken kodlama konusunda da bilgiler aktarılacak.

Bu program kapsamında Başbakan’ın Gençlik İşlerinden Sorumlu Özel Yardımcısı Shaza Khwaja, planlanan Web3 eğimini sağlayacak Fasset ekibiyle bir araya geldi. 1 yıl boyunca sürecek olarak eğitimde gençlere önemli iş fırsatları da sağlanacak.

Bununla birlikte bu eğitimin müfredatı kapsamında ‘Gelecek Teknolojileri’ ve ‘Herkes için Ceceriler’ olmak üzere iki farklı konuda ilerlenilecek.

Konu hakkında konuşan Shaza Khwaja şu ifadelere yer verdi:

“Pakistan Hükümeti’nin yıllardır ülke çapında gençlerin becerilerini geliştirmek için yorulmadan çalışıyor. Ancak özel sektörün geleceğe hazırlanma konusunda gençler için büyük fırsatlar sunduğuna inanıyorum. Gelecek için dijital beceriler gibi büyük ekonomik etkiye sahip alanlarda çalışmak Başbakanın vizyonudur. Bu, PMYP’nin Fasset ile ortaklığının temelini oluşturuyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala