Anasayfa Haberler Pablo Escobar’ın Kardeşinden Trump Karşıtı Stablecoin ICO’su

Pablo Escobar’ın Kardeşinden Trump Karşıtı Stablecoin ICO’su

Pablo Escobar’ın erkek kardeşi Roberto Escobar, ABD Başkanı Donald Trump karşıtı Stablecoin ICO'sunu başlatmaya hazırlanıyor...

0
Pablo Escobar Stablecoin

Pablo Escobar’ın erkek kardeşi Roberto Escobar, Donald Trump’ı alt etmek için 50 milyon dolarlık GoFundMe kampanyasının engellenmesinden sonra ABD Doları’na sabitlenmiş yeni bir kripto para birimini başlatmaya hazırlanıyor. Roberto’nun başlattığı “ByeByeTrump” etiketli kampanya, sansürlenmeden önce 10 milyon doların üzerinde para toplamayı başardı. Kampanya GoFundMe yöneticileri tarafından incelendikten sonrası ise engellendi.

Kampanyayı Trump Engelledi İddiası

Escobar şirketinin CEO’su Olof Gustafsson, The Next Web’e verdiği demeçte, asıl amaçlarının GoFundMe platformunu kullanarak 50 milyon dolar toplamak olduğunu ve sadece 10 saat içinde 10 milyon dolar toplandıktan sonra GoFundMe tarafından kampanyanın sonlandırıldığını söyledi. Bunun üzerine harekete geçtiklerini aktaran Gustafsson, engellemelerden kurtulmak için 24 saat içinde ESCOBAR stablecoin’i için çalışmaya başladıklarını belirtiyor. Gustafsson ayrıca, Başkan Trump’ın kampanyalarının engellenmesinden sorumlu olduğunu iddia ediyor.

ESCOBAR adlı stabilcoin, ABD dolarına sabitlenecek ve ICO’su Escobar şirketi tarafından yönetilecek. ESCOBAR, Ethereum Blockchain’de piyasaya sürülen bir ERC 20 token’ı olacak. Token’ı hedefinde işletmenin kampanyalarının sansürlenmemesini veya engellenmemesini sağlamak var. Escobar şirketi ayrıca, güvenilmez olduğunu söyledikleri stablecoin Tether (USDT) ile de rekabet etmeyi hedefliyor. Stablecoin’in teknik dokümanlarına göre, bir milyar ERC-20 tabanlı ESCOBAR token’ının ICO’sunda toplanacak fonların bir kısmı Donald Trump’ın fonuna ve geri kalanı ise ESCOBAR kripto para birimini geliştirmek için finanse etmek üzere kullanılacak.