Oyun Yapımcısı Gumi, Square Enix ve SBI ile Metaverse Anlaşması Yaptı

oyun yapimcisi gumi square enix

Kripto sektörünün büyüme hızını ve performansını gözlemleyen yatırımcılar, doğal olarak Blockchain ve metaverse alanına odaklanmış durumda. Bu yüzden birçok yatırım şirketinin kripto odaklı fonlarını duyurduğuna şahitlik ediyoruz. Japonya merkezli oyun şirketi Gumi de bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı.

Gumi, Square Enix ve SBI ile Anlaşma Yaptı

Japonya merkezli oyun şirketi Gumi, metaverse işinin büyümesini hızlandırmak için Square Enix Holdings ve finansal hizmetler şirketi SBI Holdings ile bir sermaye ve iş birliği kurduğunu duyurdu.

oyun yapimcisi gumi square enix ve sbi ile metaverse anlasmasi yaptiasff

Gumi, Square Enix’in popüler Final Fantasy serisinin bir yan ürünü olan Brave Exvius gibi birkaç mobil rol yapma oyunu geliştirdi. Şirket ayrıca NFT mobil oyunu Brave Frontier Heroes dağıttı.

Gumi, 52,3 milyon dolar değerinde yeni hisseler çıkararak SBI Holdings’i yüzde 22,46 hisse ile en büyük hissedar haline getirirken, Square Enix yüzde 3,01 hisse alacak. Hatırlatmak gerekirse bu yılın başlarında Square Enix , blockchain teknolojisini kullanan yeni girişimler için fon toplamak amacıyla Tomb Raider dahil üç oyun stüdyosunu sattı. Ekim ayında Konami, oyun başlıklarını metaverse teknolojileriyle entegre etmek için 13 yeni iş pozisyonu duyurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.802,34 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
31.312,18 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.276,06 TL 1,33%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,73 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,79 TL 1,06%
matic-networkMATIC/TRY
23,34 TL 0,81%
Bağlantıyı kopyala