Oyun Devi SEGA, NFT Planlarını İnce Eleyip Sık Dokuyor

oyun devi sega nft planlarini ince eleyip sik dokuyor

NFT’lere kimi oyun şirketleri önemli yatırımlar yaparken, bazıları da bu teknolojiye biraz mesafeli yaklaşıyor. Kasım ayında NFT’ler ve diğer gelişmekte olan teknolojilerle ilgili çalışmalar yaptığını söyleyen oyun şirketlerinden biri de SEGA oldu. Şimdi ise SEGA, NFT planları ile ilgili ‘durdurma’ kararı alabileceği yönünde açıklamalar yaparak dikkat çekti.

SEGA NFT Planlarını Ne Yapacak?

Sega’daki üst düzey isimler kısa süre önce düzenlenen bir toplantıda bir araya geldi. Bu toplantıda konuşan SEGA CEO’su Haruki Satomi; Blockchain, NFT‘ler ve oyna-kazan ile ilgili somut bir plan olmadığına dikkat çekti. Satomi, düzenlemeler, uygulama ve genel oyuncu duyarlılığına dair dikkate alınması gereken bir çok parametre olduğunu söyledi.

oyun devi sega nft planlarini ince eleyip sik dokuyor 2

Satomi açıklamasında şu sözlere yer verdi:

NFT açısından, çeşitli deneyler yapmak istiyoruz. Birçok farklı çalışmaya ve değerlendirmeye başladık ancak bu noktada oyna-kazan ile ilgili hiçbir şeye karar verilmedi. Bununla ilgili yurt dışı dahil birçok duyuru yapıldı ama bu noktada olumsuz tepki gösteren kullanıcılar var. Negatif unsurları nasıl azaltabiliriz, bunu Japon yönetmeliğine ne kadar dahil edebiliriz, kullanıcılar tarafından nelerin kabul edilip edilmeyeceği gibi pek çok şeyi dikkatle değerlendirmemiz gerekiyor”

Satomi, oyun içi NFT satma ve oyna-kazan oyunlarının “basit bir para kazanma” olarak algılanamayacağını söyledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 481.396,36 TL 1,46%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.699,54 TL 1,81%
tether
Tether (USDT) 13,40 TL 1,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.867,35 TL 2,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,51%
cardano
Cardano (ADA) 14,12 TL 2,41%
xrp
XRP (XRP) 7,96 TL 1,66%
solana
Solana (SOL) 1.184,83 TL 8,47%
terra-luna
Terra (LUNA) 867,98 TL 0,86%
polkadot
Polkadot (DOT) 234,01 TL 3,79%
Bağlantıyı kopyala