Ownera, JPMorgan Önderliğinde 20 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

ownera jpmorgan onderliginde 20 milyon dolarlik yatirim aldi

Kripto para şirketleri yatırımlarını artırmaya ve büyümeye devam ediyor. Kripto piyasasıyla birlikte kripto şirketleri de gelişiyor. Bu gelişimde şirketlere yapılan yatırımlar büyük önem taşıyor. Bu kez geleneksel finans dünyasını ve tokenize edilmiş varlık ağlarını birbirine bağlayan Ownera, bankacılık devi JPMorgan önderliğinde 20 milyon dolarlık yatırım aldı.

Kripto Dünyası Yeni Yatırımlarla Büyüyor

Geleneksel finans dünyasını ve kripto piyasasını birbirine bağlamak için altyapı ağı sunan Ownera, JP Morgan ve özel varlık yönetimi şirketi LRC Group‘u içeren destekçilerden A serisi finansman turunda 20 milyon dolarlık yatırım aldı.

ownera jpmorgan onderliginde 20 milyon dolarlik yatirim aldi

Ownera bu yatırımla birlikte geleneksel finans şirketleri tarafından başlatılan tokenleştirilmiş platformları ve ticaret ara yüzlerini birbirine bağlamak istiyor. Ownera kullanıcıların bağlantılı tokenize varlıklara yatırım yapmasına ve ticaret yapmasına olanak sağlıyor.

Finansman turu hakkında konuşan Ownera’nın kurucu ortağı ve CEO’su Ami Ben-David şunları söyledi:

Piyasadaki finans kurumları tarafından düzinelerce platform kullanılıyor ve bizim işimiz, açık kaynak ağ özelliklerini kullanarak bunları tek bir küresel dağıtım ve likidite ağına sorunsuz bir şekilde bağlayan tarafsız bir katman olmak.

Finansman turu, JP Morgan’dan Scott Lucas, DLT pazar başkanı ve LRC grup başkanı Nadav Zohar olmak üzere iki yeni yönetim kurulu üyesiyle birlikte yönetildi. Turdaki diğer yatırımcılar arasında Draper Goren Holm, Investment AG, Accomplice Blockchain, Polymorphic Capital, The Ropart Group ve Archax yer aldı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
353.864,23 TL 2,84%
ethereumETH/TRY
24.561,55 TL 5,68%
tetherUSDT/TRY
18,31 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
18,34 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.069,63 TL 4,12%
xrpXRP/TRY
9,90 TL 28,29%
binance-usdBUSD/TRY
18,32 TL 0,18%
cardanoADA/TRY
8,60 TL 5,77%
solanaSOL/TRY
602,69 TL 5,00%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 6,56%
Bağlantıyı kopyala