Orthogonal Trading İçin Geçici Tasfiye Kararı

orthogonal trading icin gecici tasfiye karari

Orthogonal Trading, FTX iflasıyla kaynaklanan kayıplarının ölçeğini yanlış açıkladığı iddiasıyla bu ayın başlarında DeFi protokolü Mapple’da 36 milyon dolarlık krediyi temerrüde düşürdü. Orthogonal Trading’in bu nedenle geçici tasfiyede olduğu belirtildi.

Orthogonal Trading Zor Günler Geçiriyor

Kripto para borsası FTX’in ani çöküşünden sonra iflas eden dijital varlık ticaret şirketi Orthogonal Trading, hamleyi isteyen başka bir şirket olan M11 Credit’e göre İngiliz Virgin Adaları mahkemeleri tarafından geçici tasfiye altına alındı.

M11 tarafından yapılan paylaşıma göre Orthogonal Trading’in bu ayın başlarında merkezi olmayan finans protokolü Maple Finance üzerindeki M11 Credit tarafından yönetilen borç verme havuzlarından 36 milyon dolarlık krediyi temerrüde düşürmesinden sonra geldi.

Paylaşıma göre M11 Credit ve Maple, 15 Aralık tarihinde Virgin Adaları Yüksek Mahkemesi’nde Orthogonal Trading için geçici bir tasfiye memuru atamak üzere “acil tek taraflı başvuru” talebinde bulundu. M11 tarafından yapılan açıklamada söz konusu bu talebin kabul edildiği belirtildi.

Son olarak Orthogonal Trading bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, FTX’in çöküşünden ciddi bir şekilde etkilendiğini açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
525.918,04 TL 1,83%
ethereumETH/TRY
33.463,06 TL 1,64%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,32%
bnbBNB/TRY
6.211,36 TL 0,44%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 4,21%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
33.352,88 TL 1,51%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,98%
Bağlantıyı kopyala