Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Sango Projesi, Token Listelemesinin Ertelendi

orta afrika cumhuriyeti kripto calismasini ertelediasff

Dünya genelinde kripto para birimlerinin benimsenmesinin artmasıyla, hükümetler de kripto alanında çalışmalar yürütmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda Sango kripto para biriminin duyurusunu yapan Orta Afrika Cumhuriyeti’nin bu yeni kripto para birimi ile ilgili yeni bir sorun yaşanıyor. Proje temsilcileri, Sango’nun mevduatlarla ilgili sorunlar yaşadığını belirtmişti. Son olarak Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Sango Projesi, token listelemesinin ertelendiğini duyurdu.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Sango Projesi Listelemesinin Ertelendiğini Açıkladı

Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki Sango Coin’in piyasaya sürülmesinin ardından kuruluş, yasal ve düzenleyici engelleri gerekçe göstererek “sadece birkaç hafta” listelemesini ertelediğini duyurdu. 

orta afrika cumhuriyeti kripto calismasini ertelediasd

Sango Projesi, Orta Afrika Cumhuriyeti hükümetinin veya CAR’ın kripto para birimi Sango Coin’in kripto borsalarında listelenmesine izin verecek yasa ve yönetmelikleri oluşturmada önemli ilerleme kaydettiğini söyledi. Ancak projeye göre Sango Coin listelemesi, çerçeveler kesinleşmeden önce birkaç hafta ertelenecek.

Sango ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu yasalarla birlikte gelecek bazı yeni sürprizler de var. Bu gecikmenin, Sango’nun ilgili tüm düzenlemelere tamamen uymasını ve ürünlerimizin mümkün olan en güvenli ve sorumlu şekilde piyasaya sürülmesini sağlamak için gerekli olduğundan emin olabilirsiniz.

Token listeleme, Mayıs 2022’de CAR’da önerilen bir kripto merkezi olan Project Sango’nun hedeflerinden biriydi. Girişim, CAR hükümetinin vatandaşlarının Bitcoin kullanmasına izin veren yasayı geçirmesinin ardından geldi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.399,55 TL 0,17%
ethereumETH/TRY
37.990,39 TL 0,75%
tetherUSDT/TRY
19,98 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
6.230,99 TL 0,40%
usd-coinUSDC/TRY
19,96 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
10,36 TL 7,82%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
37.946,40 TL 0,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
421,08 TL 3,22%
Bağlantıyı kopyala