bitcoinBTC/TRY
1.269.363,41 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
68.315,54 TL 0,52%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.981,34 TL 3,14%
xrpXRP/TRY
19,68 TL 5,76%
solanaSOL/TRY
2.202,82 TL 7,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
18,16 TL 26,79%
staked-etherSTETH/TRY
68.412,73 TL 0,65%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 5,29%

Paylaş

Ordinals (ORDI) Coin Nedir?

ordinals ordi nedir 2

Bu yazımızda Bitcoin ağında BRC-20 formatında geliştirilen ilk kripto para birimi Ordinals (ORDI) projesine yakından bakacağız. Ordinals (ORDI) nedir, nasıl çalışır, nereden satın alınır, Ordinals yorumları ve geleceği. İşte Ordinals (ORDI) coin hakkında bilinmesi gerekenler…

Ordinals (ORDI) Coin, Bitcoin protokolü üzerinde çalışan ve metin ve resim gibi bilgileri NFT’ye ve token’e dönüştüren bir kripto para birimidir. Ordinals coin arzının büyük bir kısmı kullanıcılara airdrop olarak dağıtılmıştır.

Ordinals (ORDI) nedir?

Ordinals (ORDI), Bitcoin blockchain’ing NFT özelliği kazandıran Ordinals Protocol ile çalışan bir kripto para birimidir. ORDO protokolü sayesinde Bitcoin’in en küçük birimi olan Satoshi’lere metin, resim, ses ve video gibi bilgiler yazılabilmektedir. Ordinals Protocol, Bitcoin’deki toplam 2,1 katrilyon Satoshi’nin NFT ve token olarak kullanılmasının önünü açıyor.

Ordinals Coin’in Avantajları Nelerdir?

 • Bitcoin için yeni kullanım alanları yaratıyor.
 • Bitcoin ağında metin ve resim gibi bilgileri NFT ve token’lere dönüştürülmesine olanak sağlar.
 • Yeni ve benzersiz bir kripto para birimi olarak dikkat çekiyor.

Ordinals Coin’in Dezavantajları ve Riskleri Nelerdir?

 • Yüksek volatilite
 • Yeni ve benzersiz bir kripto para olması nedeniyle yeterli likidite ve altyapı desteği yok
 • Rekabetçi bir piyasada diğer projelerle yarışıyor.
 • Yönetmelik ve yasal düzenlemelere uyum ve güncel kalma

Ordinals (ORDI) Fiyat Tahminleri, Yorumları ve Geleceği

Ordinals coin’in gelecekteki fiyatı hakkında kesin bir tahminde bulunmak zor. Zira özellikle kripto para piyasasındaki fiyat dalgalanmaları ve rekabetçi piyasa yapısı yapısı göz önünde bulundurulduğunda yatırımcıların dikkatli ve bilinçli hareket etmeleri gerekiyor.

Bitcoin altyapısının iyi bir şekilde özelleştirilmesi durumunda durumunda ORDI’nin Bitcoin’de bir Ethereum (ETH) olarak ortaya çıkması muhtemel.

Ordinals (ORDI) Nereden Alınır?

Ordinals şu anda birçok farklı kripto para borsasında işlem görüyor. ORDI satın almak isteyen yatırımcılar ve kullanıcılar aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilir:

 • Bitget
 • Gate.io
 • BKEX
 • BitMart
 • DigiFinex
 • UniSat

Ordinals Coin Yorumları ve Geleceği

Yazımızın bu bölümünde PricePrediction adlı web sitesi tarafından çeşitli metrikler göz önünde bulundurularak yapılan fiyat tahminlerine yer vereceğiz.

Ordinals Coin Fiyat Tahmini 2023

ORDI geçmiş fiyat verileri üzerinde yapılan kapsamlı teknik analizden yola çıkan PricePrediction, 2023 yılında ORDI fiyatının minimum 20,05 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediyor. ORDI için öngörülen ortalama fiyat seviyesi 20.69 dolar, tavan fiyat seviyesi ise 22,69 dolar seviyesinde. 

Ordinals Coin Fiyat Tahmini 2024

ORDI geçmiş fiyat verileri üzerinde yapılan kapsamlı teknik analizden yola çıkan PricePrediction, 2024 yılında ORDI fiyatının minimum 28,45 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediyor. ORDI için öngörülen ortalama fiyat seviyesi 29,48 dolar, tavan fiyat seviyesi ise 34,26 dolar seviyesinde. 

Ordinals Coin Fiyat Tahmini 2025

Ordinals geçmiş fiyat verileri üzerinde yapılan kapsamlı teknik analizden yola çıkan PricePrediction, 2025 yılında Ordinals fiyatının minimum 42,63 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediyor. ORDI için öngörülen ortalama fiyat seviyesi 44.10 dolar, tavan fiyat ise 63,45 dolar seviyesinde.

Ordinals (ORDI) Fiyatı ve Grafiği

Ordinals (ORDI) Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Ordinals $ 51.86‘den işlem görüyor. Ordinals fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. ORDI token’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 685,681,214 dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

Ordinals (ORDI) Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Ordinals token $ 51.86 dolardan işlem görüyor. 2023 yılının Mayıs ayı itibariyle ORDI token tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 28,52 dolarla kaydetti. Bununla birlikte ORDI token yılın en düşük seviyesini ise 7,41 dolarla belirledi.

Ordinals (ORDI) Grafiği

Anlık olarak güncellenen Ordinals (ORDI) coin grafiği üzerinden canlı verileri takip edebilirsiniz. İşte Ordinals token’in son 24 saatte kaydettiği en yüksek ve en düşük fiyat seviyeleri.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala