Optimism TVL Miktarı Solana ve Polygon’u Geride Bıraktı

Optimism TVL Miktari Solana ve Polygonu Geride Birakti

Toplam Kilitli Değer (TVL), günümüzde projelerin başarısı için önemli bir etken olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle son dönemde piyasalarda yaşanan düşüş, toplam kilitli varlıkların da etkilenmesine ve projelerin sorgulanmasına neden oldu. Ancak Optimism‘in yükseliği fiyatta olduğu kadar TVL miktarında da gözleri doldurmaya devam ediyor.

Optimism TVL Miktari Solana ve Polygonu Geride Birakti
Kaynak: Defillama

Optimism TVL Miktarı 1 Hafta İçerisinde Yüzde 350 Arttı

Ethereum Blockchain ağının üstündeki L2 çözümleri, 2022’de giderek daha popüler hale geliyor. Özellikle son dönemde adında sıkça söz ettiren L2 ana projeleri Optimism ve Arbitrum, 160’ın üzerinde protokolü bir araya getiriyor.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin önemli bir takipçisi olan DefiLlama’nın verilerine göre, Optimism (OP) ağındaki 61 ürün, kilitli toplam değerde (TVL) 2.38 milyar dolara ulaştı. Polygon ağındaki (MATIC) ise 282 protokol 1.83 milyar dolar seviyesinde kaldı. Her iki sonuç da ödünç alınan paranın istatistiklerini içerirken Tron (TRX) ve Solana (SOL), sırasıyla 5.88 milyar dolar ve 2.29 milyar dolar kilitli varlığa sahipti.

Bu da henüz yeni yeni piyasada kendisine yer bulan Optimism’in günlük TVL hacminde Solana ve Polygon’u geride bıraktığı anlamına geliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
416.632,69 TL 0,30%
ethereumETH/TRY
30.710,76 TL 0,03%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.682,64 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
6,74 TL 0,29%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,49%
cardanoADA/TRY
9,30 TL 0,71%
solanaSOL/TRY
725,41 TL 1,12%
polkadotDOT/TRY
156,32 TL 2,85%
Bağlantıyı kopyala