Operasyonlarını Durduran BlockFi, İflasa Hazırlanıyor

operasyonlarini durduran blockfi iflasa hazirlaniyor

Geçtiğimiz aylarda kripto para borsası FTX ile bir kredi ve satın alma anlaşması imzalayan BlockFi, FTX çöküşü ardından iflasını duyurmaya hazırlanıyor.

BlockFi Potansiyel İflasa Hazırlanıyor

Kısa bir süre önce operasyonlarını süresiz olarak durdurduğunu açıklayan BlockFi, potansiyel iflasa doğru sürükleniyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerin açıklamasına göre sorunlu kripto borç verme platformu BlockFi, işçilerini işten çıkarmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte BlockFi, iflas başvurusunu da araştırmaya başladı.

BlockFi tarafından dün yapılan açıklamada, şirketin “FTX ve ilgili kurumsal varlıklara önemli ölçüde maruz kalması” sebebiyle para çekme işlemleriyle birlikte platformun işlevlerinin belirsizlik bir süreliğine dondurulduğu belirtilmişti.

İflasın eşiğinde olan BlockFi, sorunlu kripto para borsası FTX ile potansiyel bir satın alımı da içeren bir kredi anlaşması imzalamıştı. FTX’in Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunması kripto borç veren BlockFi şirketini de olumsuz etkiledi.

FTX’in iflas başvurusundan kısa bir süre önce BlockFi’nin kurucusu ve operasyon müdürü Flori Marquez, Twitter’da şirketin ürünlerinin çalışabilir durumda olduğunu ve müşterilerin para çekimi yapabildiğini belirtmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
306.733,12 TL 1,04%
ethereumETH/TRY
22.551,58 TL 0,88%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.861,14 TL 3,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,18%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,45 TL 2,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 4,89%
cardanoADA/TRY
5,87 TL 1,69%
matic-networkMATIC/TRY
15,79 TL 1,86%
Bağlantıyı kopyala