bitcoinBTC/TRY
739.575,39 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
45.751,84 TL 0,54%
tetherUSDT/TRY
27,45 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.921,22 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
14,66 TL 5,07%
usd-coinUSDC/TRY
27,45 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
45.746,35 TL 0,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,75%
cardanoADA/TRY
6,83 TL 0,41%
solanaSOL/TRY
556,14 TL 2,43%

Paylaş

Opera, stablecoin dünyasına adım atıyor

opera bnb chain ile yeni entegrasyonunu duyurdu

Web platformu Opera, stablecoin dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Opera, stablecoin cüzdanı MiniPay’i tanıttı. Celo blockchain’inden çalışan MiniPay’in Afrika’da kullanıma sunulacağı belirtildi. Cüzdan, ilk olarak Nijerya’da aktif hale gelecek.

opera bitcoin polygon ve solana icin destek ekliyor 2

Opera’dan stablecoin hamlesi

Opera, gözetim dışı stablecoin cüzdanı planını açıkladı. Yeni tarayıcı içi cüzdan MiniPay, mobil web tarayıcısına entegre olacak. MiniPay, Afrika’da kullanıcılara sunulacak ve Celo blockchain’i üzerine inşa edilecek. Kullanıcılar cep telefon numaları üzerinden stablecoin transferi yapabilecek. MiniPay’in lansmanı önümüzdeki aylarda yapılacak ve ilk olarak Nijerya’da başlayacak.

17 yıl önce Afrika’da faaliyetlerine başlayan platformun kıta üzerinde 100 milyon fazla kullanıcısının olduğu tahmin edildi. Opera’nın Mobilden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jørgen Arnesen, Nijerya, Kenya, Gana ve Güney Afrika’daki kullanıcıların yüksek ücret, güvenilir olmayan işlem süreleri ile para transferlerinde şeffaflık endişeleri olduğunu dile getirdi.

Yeni MiniPay cüzdanı, yüzde birin altında ücretlerle çalışacak. Kullanıcılar, Google kimlik bilgileri aracılığıyla cüzdanlarını yedekleyebilecek. Opera, nisan ayında yeni yapay zeka (AI) aracını tanıtmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala